جهانی:باید سریعا تکلیف تیم ملی روشن شود
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
0 نظر
84 بازدید

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید زمان را از دست داده‌ایم و باتوجه به شرایط کنونی فوتبال کشور باید سریع سرمربی ایرانی تیم ملی معرفی شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ غفور جهانی، پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران درباره وضعیت نامناسب تیم ملی فوتبال ایران و تعلل فدراسیون در انتخاب سرمربی گفت: در این شرایط و این وضعیتی که در تیم ملی وجود دارد، هر کسی که بخواهد سرمربی‌گری تیم ملی را قبول کند باید شجاعت زیادی داشته باشد. ما در حال حاضر در دوره سختی قرار داریم و بازی‌هایی که در انتخابی رقابت‌های جام جهانی داریم از اهمیت زیادی برخوردار است.

او ادامه داد: ما زمان زیادی برای تصمیم‌گیری نخواهیم داشت و هر چه قدر که بخواهیم در انتخاب سرمربی بیش‌تر تعلل کنیم، به ضرر خودمان تمام خواهد شد. باید هر چه سریع‌تر تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص شود و هر کسی هم می‌خواهد این مسوولیت را قبول کند، باید کار خود را هر چه سریع‌تر شروع کند تا تیم ملی به اهداف خود برسد.

جهانی خاطرنشان کرد:‌ مساله دیگر وسواس فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی است. این نکته را باید مد نظر داشت که ما اگر بخواهیم گزینه داخلی را مد نظر داشته باشیم، مگر چند مربی را می‌توانیم نام ببریم که می‌توانند در جایگاه سرمربی تیم ملی قرار بگیرند؟‌ این مساله کار را سخت می‌کند و با توجه به زمان کمی که داریم،‌ باید طبق گزینه‌هایی که  موجود است، بهترین انتخاب را داشته باشیم.

این پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه در شرایط حاضر گزینه خارجی نمی‌تواند به تیم ملی کمکی کند، تاکید کرد: من همیشه با حضور یک مربی خارجی خوب موافق بودم اما ما در حال حاضر زمان نداریم که بخواهیم که یک مربی خارجی را به فوتبال ایران بیاوریم. آن مربی تا بخواهد اسم بازیکنان را یاد بگیرد یک ماه طول می‌کشد.

او با بیان این که بهترین گزینه ممکن برای سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال، امیر قلعه‌نویی است، گفت: در شرایطی که موجود است،‌ امیر قلعه‌نویی بهترین گزینه برای تیم ملی است. قلعه‌نویی در کوران کار است و در حال حاضر هدایت تیم سپاهان را بر عهده دارد اما علی دایی که یکی دیگر از گزینه‌های تیم ملی است، تیم ندارد و به نظر من الان کسی می‌تواند در تیم ملی موفق باشد که در یک تیم حضور داشته باشد.

جهانی افزود: امیر قلعه‌نویی دوست بسیار خوب من است و به نظر من او اگر سرمربی تیم ملی بشود، روزگار سختی خواهد داشت. در شرایط موجود، سرمربی‌گری تیم ملی کار بسیار سختی است اما من فکر می‌کنم اگر او سرمربی تیم ملی شود،‌ می‌تواند موفق باشد و نتیجه لازم را کسب کند.

این پیشکسوت فوتبال ایران درباره این که موانعی برای حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی فوتبال وجود دارد، خاطر نشان کرد: شرایط تیم ملی با تیم باشگاهی فرق دارد و مسوولان فدراسیون صحبت‌های لازم را با باشگاه سپاهان انجام خواهند داد. هم‌چنین مسوولان باشگاه سپاهان هم آدم‌های ورزشی هستند و اگر مشکلی پیش نیاید، فکر می‌کنم توافقات لازم در این زمینه انجام می‌شود.

او در پایان گفت:‌ بعد از رفتن کارلوس کی‌روش،‌ به نظر من از همان اول باید کسی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌کردیم که راه کی‌روش را ادامه دهد و در سطح او باشد. کی‌روش مربی کارکشته‌ای بود و باید بعد از او انتخاب بهتری می‌کردیم اما در حال حاضر زمان را از دست داده‌ایم و اگر زمان داشتیم می‌توانستیم به گزینه‌های دیگر فکر کنیم ولی با توجه به شرایطی که موجود است و با توجه به داشته‌هایی که داریم، باید بهترین تصمیم را بگیریم.

تیم پرسپولیس
تیم استقلال
هویت مربی تیم ملی
هویت مربی
تیم ملی ایران
شهید
بهینه سازی
شبکه خبری صدای رسانه
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر