حذف پیش دانشگاهی از سال تحصیلی آتی
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
489 بازدید


 معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش از حذف دوره پیش دانشگاهی از سال تحصیلی 96 - 95 با استقرار ساختار آموزشی 6-3-3 در مدارس، خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛علی زرافشان معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش ، اظهارکرد: هم اکنون نمرات پایه دوم و سوم متوسطه یعنی پایه های 11 و 12 به عنوان سابقه تحصیلی دانش آموز محسوب شده و این طرح در ورود آنان به دانشگاه تاثیرگذار است.
وی در مورد تغییر شیوه جذب دانشجو بعد از حذف پیش دانشگاهی، افزود: با توجه به مصوبه امسال شورای اصل کنکور آموزش و پرورش، 25 درصد نمرات امتحانی در سوابق تحصیلی تاثیرگذار بوده و از طرفی برای آزمون سراسری 95، پنج درصد نمرات پیش دانشگاهی موثر است که امسال با تاثیر مثبت و سال دیگر با تاثیر منفی محاسبه می شود.
زرافشان گفت: با استقرار این ساختار، در سال تحصیلی 95 پیش دانشگاهی حذف می شود و دوره متوسط سه ساله خواهد شد که نمرات پایه سوم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی به عنوان سابقه تحصیلی دانش آموزان محسوب می شود.
معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نمرات پایه دوم و سوم متوسطه یعنی پایه های 11 و 12 به عنوان سابقه تحصیلی خواهند بود، مطرح کرد: این طرح در ورود دانش آموزان به دانشگاه تاثیرگذار است.
زرافشان هدف از اجرای این طرح را میزان افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در روند جذب دانشجویان در کنکور سال آتی دانست و افزود: در واقع بعد از اولین سال استمرار پایه دوم، ایجاد سابقه تحصیلی پایه دوم متوسطه یعنی پایه 11 را شروع خواهیم کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر