حضور حمید جبلی در جشن سالگرد عروسکی
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
587 بازدید

 

خانه عروسک در اولین  سالگرد افتتاح خود سه نمایش از حمید جبلی را به نمایش می گذارد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، به مناسبت اولین سالگرد افتتاح خانه عروسک برنامه‌ای تدارک دیده شده تا تعدادی از هنرجویان خانه عروسک که در یک سال گذشته در بخش‌های عروسک‌سازی، کارگردانی، صداپیشگی و بازی‌دهندگی آموزش دیده‌اند، سه نمایش را اجرا کنند.
این نمایش‌ها نوشته حمید جبلی است و برای اولین بار قرار است توسط این هنرجویان در خانه عروسک در بهمن‌ماه اجرا شود.
خانه عروسک همچنین این روزها جلسات نقد و بررسی فیلم‌های عروسکی و انیمیشنی را در شنبه دوم هر ماه برگزار می‌کند که ورود آن برای عموم آزاد است و تاکنون فیلم «مری و مکس» و «هتل ترانسیلوانیا» با پخش پشت صحنه نمایش داده شده است.
علاوه بر این یکی دیگر از اقداماتی که در خانه عروسک پیگیری می‌شود، گردآوری مستندات نمایش عروسکی معاصر است که یک تیم داوطلب از علاقه‌مندان به این حوزه در این بخش کار می‌کنند و مستندات این حوزه نمایشی را از سال 1354 تاکنون بررسی می‌کنند. این کار قرار است در نهایت به صورت یک کتاب چاپ شود.
طیق گفته‌ی مرجان پورغلامحسین،‌ از دست‌اندرکاران خانه عروسک، دبیرخانه شانزدهمین جشنواره عروسکی تهران مبارک در خانه عروسک فعال شده است و کارگاه‌های زمستانی این مجموعه نیز با حضور هنگامه مفید، آزاده پورمختار و اسدالله کوپال برگزار خواهد شد که کلاس‌های آن در نیمه دی‌ماه شروع می‌شوند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر