حل بحران آب با آبیاری قطره ای
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
564 بازدید


به منظور حل بحران و بهینه سازی مصرف آب شهرداری کرج بیش از دو هزار متر لوله گذاری قطره ای در فضاهای سبز انجام داد.
 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛عباس سعیدی کیا مدیر منطقه 5 شهرداری کرج از اجرای دو هزار و 600 متر عملیات لوله گذاری به منظور آبیاری قطره ای عرصه های سبز در برخی معابر این منطقه خبر داد و گفت: کاشت 11 هزار پیاز لاله از دیگر اقداماتی می باشد که در راستای افزایش فضاهای سبز منطقه به اجرا رسیده است.
سعیدی کیا گفت: با توجه به بحران آب موجود در کشور و اهمیت بهینه سازی مصرف آب؛ جایگزینی آب خام و حذف آب شرب از سیستم آبیاری، حذف گونه های گیاهی با نیاز آبی بالا، کاشت گیاهان مقاوم به خشکی و استفاده از سیستمهای آبی بهینه باز از جمله اقداماتی می باشد که در دستور کار حوزه فضای سبز منطقه 5 شهرداری کرج قرار گرفته است تا با اجرایی کردن آنها از افزایش مشکلات در این زمینه جلوگیری شود.
وی ابراز داشت: بر این اساس عملیات لوله گذاری به طول دو هزار و 600 متر با اعتباری بالغ بر 650 میلیون ریال به منظور انتقال آب خام به شهرک رازی، بلوار گلستان و خیابانهای فرعی از مهترین اقدامات حوزه فضای سبز این منطقه به شمار می آید که اجرایی شد و عرصه های فضای سبز این محدوده از این به بعد با بهره گیری از سیستم آبیاری قطره ای سیراب می شوند.

سعیدی کیا افزود: کاشت 11 هزار عدد پیاز لاله در عرصه های فضای سبز منطقه به منظور استقبال از فصل بهار از دیگر اقدامات نیروهای پرتلاش واحد فضای سبز منطقه 5 شهرداری کرج می باشد که این روند همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: اجرای عملیات لوله گذاری جهت انتقال آب خام به عرصه های فضای سبز محدوده دهقان ویلا واقع در منطقه 5 شهرداری کرج از دیگر فعالیت هایی است که در دستور کار حوزه فضای سبز این منطقه قرار گرفته و در آینده ای نزدیک محقق می شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر