حل مشکل ترافیک کرج با تقاطعات غیرهم سطح
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
493 بازدید


عضو شورای شهر کرج یکی از مهمترین راه حل ها برای مهار مشکل ترافیک در این کلانشهر را احداث تقاطعات غیر هم سطح شمرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، علی حاج کاظم عضو شورای شهر کرج در صحن علنی شورای شهر با بیان اینکه مهمترین راه حل باز کردن گره های ترافیکی احداث تقاطعات می باشد، افزود: احداث تقاطع‌های غیرهمسطح درخیابان‌های اصلی شهر و بخصوص نقاطی که در تلاقی با دیگر مسیرها، ترافیک فشرده ای را ایجاد می کنند، می تواند با جدا سازی مکانی جریانهای ترافیکی و ایجاد جریان ترافیکی پیوسته، در کم کردن زمان تاخیر و افزایش ظرفیت تقاطع ها، موثر باشد.
حاج کاظم با اشاره به اینکه ساخت تقاطعات تنها یکی از راههای حل معضل ترافیکی است، ابراز داشت: ترافیک مقوله ای است بسیار مهم که امروزه اکثر کلانشهرهای بزرگ کشور به آن دچار هستند و برای عبور از بحرانهای ناشی از بروز آن برنامه ریزی و سیاست گذاری می کنند و چاره اندیشی برای این معضل نیاز به بسترسازی های فرهنگی دارد.
وی اضافه کرد: در طول چند سال اخير بررسي هاي مختلفي از نظر فني در زمينه ترافيك انجام شده و با شناسايي فرصت ها و تهديد هاي موجود راه حل هايي نيز براي رفع اين معضل ارائه شده است اما مشكل همچنان به قوت خود باقي مانده است.
وی در پایان ابراز کرد: نکته ای که در این میان مطرح می باشد این است که بخشي از مشكل ترافيك مشكل فرهنگي است و ريشه در نوع نگرش شهروندان به موضوع حمل و نقل شهري، استفاده از وسايل نقليه شخصی دارد و براي رفع آن نيازمند آموزش و فرهنگ سازي هستيم .

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر