حمله هوایی فرانسه به پایتخت داعش
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
727 بازدید

جنگنده های فرانسوی یکشنبه شب شهر رقه که در حال حاضر پایتخت خلافت گروه تروریستی داعش می باشد را از طریق هوایی بمباران کردند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از خبرگزاری های آسوشیتد پرس و رویترز ، وزارت دفاع فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد جنگنده های فرانسوی  در تلافی حملات تروریستی اخیر در پاریس دو هدف گروه داعش را در شهر رقه بمباران و نابود کردند.

بر اساس این بیانیه این حمله از پایگاه هایی در اردن و امارات متحده عربی صورت گرفته است و بزرگ ترین حمله جنگنده های فرانسوی به داعش از زمان حضور این کشور در ائتلاف ضد داعش بوده است.

همچنین این حمله با هماهنگی و همکاری آمریکا صورت گرفته است. فرانسه یکی از کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا است که در یک سال گذشته هواپیماهای فرانسوی نیز حملاتی را به مقرهای داعش در در عراق و سوریه صورت داده بودند.

در این حمله مراکز فرماندهی و آموزشی داعش در شهر رقه با 20 بمب جنگنده های فرانسوی هدف قرار گرفته اند.

مقامات آمریکایی نیز اعلام کرده اند پیش از این حمله فرانسوی ها ، آنها اطلاعاتی را در قالب " بسته حمله ای" به منظور هدف قرار دادن اهدافی از داعش در رقه در اختیار متحد فرانسوی خود قرار داده اند.

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در حاشیه نشست جی بیست در ترکیه اعلام کرد حملات هوایی فرانسه به شهر رقه مشروع و پاسخی به حملات این گروه تروریستی به پایتخت فرانسه است. او افزود این حمله نشان دهنده این است که فرانسه پس از حملات تروریستی جمعه شب به پاریس از موضع گذشته خود در قبال داعش عقب نشینی نکرده و همچنان در ائتلاف ضد داعش فعال و حاضر است.

داعش تهدید کرده است به تلافی حملات هوایی فرانسه به مواضع این گروه حمله تروریستی اخیر در پاریس را انجام داده است . این گروه همچنین تهدید کرده است حملات بیشتری از این نوع به فرانسه انجام خواهد داد.

رییس جمهور فرانسه در واکنش به حملات اخیر داعش به پاریس اعلام کرده است کشورش وارد یک جنگ بی رحمانه با تروریست های وحشی شده است.

از سوی دیگر دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی فرانسه همچنان به دنبال یافتن هشت مظنونی هستند که گفته می شود پس از حملات تروریستی جمعه شب گریخته اند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر