خبر خوش یارانه ای
دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹
0 نظر
26 بازدید

روز گذشته اخباری در خصوص واریز مرحله دوم وام یک میلیون تومانی برای یارانه بگیران منتشر شد که این خبر خوش یارانه ای شرایطی دارد که برای خانوارهای بالای 5 نفر می باشد در ادامه این خبر به جزئیات این خبر خوش یارانه ای می پردازیم.

به گزارش صدای رسانه و به نقل از افکارنیوز؛ در چند ماه گذشته به دلیل شیوع کرونا در کشور و تحت تاثیر قرار دادن اقتصاد خانواده ها دولت برای کمک به مردم در این شرایط سخت اقتصادی طرحی را برای واریز وام یک میلیونی برای یارانه بگیران اجرا کرد و اینک خبرهایی در خصوص پرداخت مجدد وام یک میلیون تومانی منتشر شده است که این خبر خوش یارانه ای برای همه افراد مشمول یارانه نقدی نمی باشد و مخصو خانواده های بالای 5 نفر می باشد.

تسهیلات یک میلیون تومانی فقط به خانوارهای 5 نفره و جامانده تعلق می‌گیرد

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی وزارت رفاه اعلام کرد: پیامک تسهیلات یک میلیونی حمایتی که برای برخی سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر ارسال شده،‌فقط برای خانوارهای 5 نفر و بیشتر و جامانده‌هایی مرحله قبل که سیمکارت به نام نداشتند،‌خواهد بود.

حسین میرزایی سخنگوی ستادتسهیلات حمایتی وزارت رفاه اعلام کرد: پیامک تسهیلات یک میلیونی حمایتی که برای برخی سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر در روز شنبه 7 تیر 99 ارسال شده، ‌فقط برای خانوارهای 5 نفر و بیشتر و جامانده‌هایی مرحله قبل که سیمکارت به نام نداشتند،‌ خواهد بود.

وی در توئیت اول خود نوشت:« ۷ تیرماه، با سرشماره V.Refah برای 910 هزار سرپرست خانواری که کد ملی خود را به اشتباه یا با شماره تلفن همراه دیگران ارسال کرده بودند،پیامک مجدد ارسال شد.این افراد حداکثر 5روز از زمان دریافت پیامک مهلت دارند کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام سرپرست خانوار است ،به 6369 پیامک کنند».

میرزایی در توئیت دوم خود نوشت: «برای خانوارهای «۵ نفر و بیشتر» که پیش از این، تسهیلات یک میلیون تومانی را دریافت کرده بودند نیز پیامک ارسال کردیم تا به این خانوارها ۱ میلیون مازاد بر تسهیلات قبلی پرداخت شود. در پاسخ پیامک باید کدملی سرپرست را با سیم کارتی که بنام وی است به ۶۳۶۹ پیامک نمایند».

سخنگوی ستاد تسهیلات یارنه‌ای کرونایی در توئیت سوم نوشت:‌ «موضوع پرداخت مرحله دوم تسهیلات یک میلیون تومانی صحت ندارد. این پیامک ها صرفا به ۹۱۰ هزار خانواری که در ارسال پیامک اشتباه کرده بودند و خانوارهایی که مشمول وام ۱ میلیون مازاد می شوند، ارسال شده است.

تسهیلات یک میلیون تومانی جدید چه شرایطی دارد؟

مبلغ تسهیلات مرحله دوم حمایت از خانوار‌های یارانه بگیر یک میلیون تومان است و مانند مرحله قبل بازپرداخت آن ۳۰ ماهه با اقساط ۳۵۱۰۰ تومان خواهد بود که از تیرماه از حساب یارانه افراد کسر خواهد شد.

برای دریافت این تسهیلات یعنی یک میلیون تومان وام یارانه، نیازی به مراجعه حضوری و معرفی ضامن نیست و اقساط تسهیلات هم از حساب یارانه‌ای سرپرست خانوار کسر خواهد شد.

در مرحله اول تسهیلات حمایت کرونایی خانوارهای یارانه بگیر به ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۲۱۴ سرپرست خانوار پرداخت شد.

شبکه خبری صدای رسانه
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر