خرمالو و خاصیت درمانی آن
یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
431 بازدید

خرمالو میوه ای با خاصیت درمانی شگفت انگیز که برای بسیاری از بیماریهای گوارشی ،اسهال خونی طولانی ،سیستم تنفسی ونرم کردن گلو ...استفاده می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از قدس آنلاین، میوه نارس خرمالو برای درمان بیماری های گوارشی مفید است . میوه نارس خرمالو به دلیل خاصیت قابض و جمع‌کننده‌ای که دارد برای درمان بیماری‌های گوارشی، اسهال خونی طولانی و مزمن، هضم غذا، سیستم تنفسی، نرم کردن سینه و گلو، برخی از آسم‌ها، سلامت دهان و لثه‌ها مفید است.

 میوه خرمالو در حالت نارس و رسیده برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید است. البته باید با نظر متخصصان بیماری‌ها و عارضه‌های آنها درمان شود.

 میوه خرمالو برای درمان انواع سکسه‌ها مفیداستمیوه رسیده آن خاصیت ملینی دارد و برای درمان بیماری‌های مختلف مفید است. میوه رسیده،‌شل و میوه خرمالویی که به صورت حالتی، پخته شده درآمده باشد به عنوان مرهم نرم کننده دستگاه گوارش در رفع یبوست مفید است..

 برگ‌های خرمالو به صورت جوشانده آن برای درمان تب و سرفه بسیار مفید است و می‌توان به عنوان یک تب‌بر طبیعی از آن استفاده کرد. 

 گل میوه خرمالو به صورت دمنوش بهترین دارو ، مقوی برای درمان بیماری‌های معده و عارضه‌های تهوع و استفراغ مفید است. از پوست درخت و چوب خرمالو به عنوان مرهمی موضعی برای درمان زخم‌ها مفید است. 

 خرمالو نارس برای درمان عارضه‌های لثه و التهاب و خونریزی‌های لثه مفید است زیرا خرمالو به دلیل خاصیت  جمع کننده ای خود لثه را سفت و محکم می‌کند. 

میوه خرمالو در دو حالت نارس و رسیده برای درمان بسیاری از بیماری ها و عارضه های لثه مفید است.میوه نارس خرمالو را می توان روی لثه‌ها مالید و با ماساژ دادن عارضه‌های لثه‌ای را از بین برد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر