خروج راکتور اراک در مراحل نهایی
پنجشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
363 بازدید

پس از اجرایی شدن برجام و حذف تحریم های لحاظ شده به شرایط ایده ال اقتصادی نزدیک تر خواهیم شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در راستای انجام مراحل نهایی خروج قلب راکتور اراک گفت: پس از انجام این مهم وارد مرحله ای دیگر خواهیم شد و کشورمان همه فعالیت های هسته ای خود را تحقیق و توسعه  خواهد داد و در سایه حقوق هسته ای ایران به عنوان یکی از قدرت های منطقه  افقی روشن در رسیدن به ظرفیت صنعتی ترسیم خواهیم کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد:  در حال حاضر در شرایط ایده الی به سر میبریم ، پس از اجرایی شدن برجام و حذف تحریم های لحاظ شده به شرایط ایده ال اقتصادی نزدیک تر خواهیم شد.

وی با بیان این مطلب که بخش عمده راکتور اراک کاملا حفظ میشود و کار طراحی را هم شروع کرده ایم افزود:عصر امروز بازرسان در اراک خواهند بود و گزارش های خود را ارسال خواهند کرد دوستان ما نیز در وین حضور دارند و آخرین کار های نوشتاری در حال انجام است.

این مسئول  بیان داشت :با در دست داشتن کار اصلی  برای بازطراحی راکتور اراک از حضور چینی ها  نیز استفاده خواهیم کرد و کارهای فرعی را بدست گروه های دیگر  خواهیم سپرد.

وی در پایان گفت: با توجه به اسناد امضاء شده تعهدات کشورها مشخص و اعلام شده است، اما از آنجاییکه بازطراحی راکتور در حوزه های مختلف از جمله طراحی بازنگری در طراحی چون کار هسته ای کار مهمی است و نمیشود صرفا به طراحی بسنده کرد و حتما باید بازنگری شود و باید دو گروه باشند که یکی طراحی بکند و یکی باز طراحی و در حوزه تامین تجهیزات قرار است به ما کمک کنند.مهم این است که اراده دوستان ما این است که چون توانایی دارند خودشان این کار را اجرا بکنند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر