خرید 1000 واگن مسافری جدید در5سال آینده
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
511 بازدید

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجا از 1000 واگن مسافری جدید که به ناوگان رجا اضافه می شود درطی 5 سال آینده خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ سیدحسن موسوی‌نژاد با بیان اینکه خرید و تامین ناوگان موردنیاز در شرایط لغو تحریم ها روان‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود، اظهار داشت: طی 5 سال آینده باید 1000 واگن جدید خریداری شود.

وی ادامه داد: تامین این تعداد واگن علاوه بر مذاکراه و عقد قرارداد با تولیدکننده‌های داخلی نیاز به مذاکره  با شرکت‌های خارجی دارد و بهترین راهکار خرید در شرایط فعلی استفاده از ظرفیت‌های فاینانس است. 

مدیرعامل رجا با بیان اینکه تجربه خرید واگن از طریق فاینانس را قبل از تحریم‌ها هم داشتیم، گفت: 10 سال است که هیچ ناوگان نو و جدیدی خریداری نشده و قطعا برای ناوگان نو در شرایط جدید باید از طریق فاینانس اقدام کرد چراکه شرکت‌ها با وجود تنگناهای شدید مالی، نیاز فوری به نوسازی و کاهش سن ناوگان خود دارند.

موسوی نژاد با بیان اینکه تامین ناوگان موردنیاز از شرکت‌های خارجی نباید موجب نگرانی تولیدکننده‌های داخلی باشد، گفت: به طور قطع تولیدکنندگان توان تولید این تعداد سفارشات را ندارند و آن بخشی به شرکت‌های خارجی سفارش داده می‌شود که تامین آن از توان داخلی‌ها خارج است. 

وی افزود: از سوی دیگر حتما تولیدکنندگان داخلی هم بخش عمده‌ای از مواد اولیه را از خارج کشور تامین می‌کنند و آنها هم از لغو تحریم‌ها سود خواهند برد و از رونقی که در این صنعت به وجود می‌آید، تولیدکنندگان داخلی هم سهم خواهند داشت.

مدیرعامل رجا با اشاره به رقم زیان انباشته این شرکت گفت: زیان انباشته رجا نسبت به سرمایه واقعی عدد قابل توجه نیست و تقریبا 20 درصد از سرمایه واقعی شرکت برآورد شده و در حال حاضر  سرمایه واقعی رجا دو هزار 500 میلیارد تومان است که زیان انباشته شرکت هم چیزی حدود 500 میلیارد تومان محاسبه شده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر