خرید 118 فروند ایرباس توسط ایران از فرانسه
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
517 بازدید


مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران (هما) از امضا تفاهم نامه اولیه خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس به ارزش 10.5 میلیارد دلار خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ فرهاد پرورش با اشاره به اینکه بخش عظیم اعتبار این خرید از طریق فاینانس تامین می شود، افزود: از این 118 فروند هواپیما؛ 45 فروند از خانواده ایرباس 320 برای پروازهای داخلی و منطقه ای، 45 فروند ایرباس 330 برای پروازهای میان برد و میان برد نزدیک به دور برد، 16 فروند هواپیمای مدرن 350 و 12 فروند هواپیما پهن پیکر دوربرد و قاره پیما هستند.
وی تاکید کرد: تعدادی از این نوع هواپیماها در حال حاضر در ناوگان شرکت هواپیمایی هما عملیاتی هستند و حق انتخاب با ایران است که چه تعداد از این 45 فروند 320 و چه تعداد ایرباس 321 باشد و تعیین آن با نظر تخصصی کارشناسان شرکت هواپیمایی هما و نیاز بازار تعیین خواهد شد.
پرورش، در معرفی ایرباس 350 گفت: این نوع هواپیماها دوربرد محسوب می شوند و بسیار جدید و مدرن هستند که در منطقه تنها یکی دو ایرلاین از این نوع هواپیماها استفاده می کنند.
وی افزود: 12 فروند از این هواپیماها نیز از نوع ایرباس380 برای مسیرهای قاره پیما و دوربرد هستند که این تعداد بسته به نیاز کشور قابل تغییر است و تحویل این هواپیماها طی 4 تا 5 سال آینده پیش بینی شده اما تحویل این 12 فروند مشروط به فراهم شدن شرایط بازرگانی و توسعه زیرساخت های فرودگاهی کشور برای پذیرش هواپیماهای ایرباس 380 است چرا که این هواپیماها بسیار بزرگ و پهن پیکر هستند.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران درباره زمان تحویل این هواپیما از سوی شرکت ایرباس به ایران گفت: تحویل فوری هواپیماهای نو سخت است و کمپانی های سازنده از گذشته برای فروش هواپیما سفارشاتی دریافت کرده اند و در نوبت تحویل خود قرار می دهند.
پرورش افزود: بر اساس وعده شرکت ایرباس قرار است بین 5 تا 8 فروند از این 118 فروند هواپیما در سال 2016 میلادی به ایران تحویل شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر