خسارت ۵ میلیاردی به شهرداری کرج با یک قرارداد
یکشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۶
0 نظر
74 بازدید

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: جای سوال است که چرا فرآیند انتخاب پیمانکاران بر خلاف قانون از سازمان مدیریت پسماند در شهرداری متمرکز شده است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ حسین محمدی رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج در سی و پنجمین جلسه شورای شهر کرج گفت: سازمان مدیریت پسماند به استناد ماده ۸۴ قانون شهرداری ها و ماده ۱۰ قانون مدیریت پسماند تاسیس شد و طبق قانون صد در صد فرآیند مدیریت پسماند اعم از جمع آوری، تفکیک، دفن و ... را بر عهده دارد.

محمدی ادامه داد: بررسی های اولیه در شهرداری کرج نشان می دهد که بخشی از مدیریت اجرایی پسماند مانند فرآیند انتخاب پیمانکاران جمع آوری زباله از سازمان پسماند منفک شده و بر خلاف قانون در شهرداری متمرکز شده است.

وی با اشاره به سازماندهی افرادی که در سطح شهر اقدام به جمع آوری زباله های قابل بازیافت می کنند خاطرنشان کرد: شهرداری در این راستا در سال ۹۳ با چند شرکت فعال در این حوزه یک قرارداد ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی امضا کرد.

این عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه انتظار می‌رفت این قرارداد در سال ۹۴ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد افزود: اما بر خلاف آن یک قرارداد ۳ ساله با ۵۰ درصد تخفیف بدون رعایت تشریفات قانونی امضا شد و با امضا آن ۴ تا ۵ میلیارد تومان به شهرداری خسارت وارد شد.

محمدی خاطرنشان کرد: سوال از شهردار این است که فرآیند انتخاب این شرکت چگونه بوده، سهامداران چه کسانی هستند و اینکه آیا صلاحیت داشته اند یا خیر.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر