خنثی کردن چندین عملیات تروریستی
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
686 بازدید

وزیر اطلاعات از خنثی کردن چندین عملیات تروریستی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در نشست خبری صبح امنروز خود ضمن اعلام خبر فوق افزود: در ایام محرم، دشمن در تلاش بود فضای کشور را ناامن و مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را با خطر مواجه کند که با تلاش و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) این اقدامات دشمن خنثی و 10 نفر از عوامل گروهک های تروریستی در استان‌های گلستان، مازندران، تهران و سیستان و بلوچستان دستگیر شدند.

وی ادامه داد: ضربه به شبکه‌های تروریستی در شرق کشور و دستگیری 10 نفر از عوامل تروریستی در استان‌های گلستان، مازندران، تهران و  سیستان و بلوچستان، بازداشت بیش از 20 نفر از عوامل تروریستی ترددکننده به‌مقصد عراق و سوریه در مرزهای ایران، ضربه به تیم تروریستی در صفی‌آباد دزفول و دستگیری 14 نفر از عوامل تروریستی این حمله که 8 تن از آنها عاملان اصلی اقدامات تروریستی در استان خوزستان بوده‌اند و نیز ضربه به تیم تروریستی تیراندازی‌کننده به فرمانداری و چند پاسگاه انتظامی در شهر سوسنگرد از جمله عملیات‌های موفق نیروهای اطلاعاتی کشور بوده است.

وزیر اطلاعات با بیان این که افراد دستگیرشده  از تروریست‌های تحت حمایت کشورهای مرتجع منطقه هستند، اظهار کرد: امنیت بی‌بدیلی که به ‌تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، برای دشمنان بین‌المللی و منطقه‌ای ایران بسیار سخت و غیر قابل تحمل است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای کمک به جریان های تروریستی گفت: در طول سالیان گذشته دشمنان تمام توان خود را  به کار گرفته و سرمایه‌گذاری کرده‌ اند تا جریان‌های تروریستی را مورد حمایت قرار دهند و به آنها مأموریت داده‌اند که به هر نحوی امنیت ایران را به چالش بکشند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی با تاکید بر این که امنیت بی‌بدیل ایران دشمنان را تحقیر کرده است، افزود: سربازان گمنام امام زمان(عج) در سال‌های گذشته با شناسایی تیم‌های مختلف تروریستی و انداختن این تیم‌ها در تور اطلاعاتی خود، آنها را زیر ضربه بردند، جمعی از آنها را دستگیر کردند و جمعی را همراه با سرکرده ‌هایشان به هلاکت رساندند که اقدامات این نیروهای خدوم به خنثی‌سازی طرح‌های تروریستی در کشور انجامید.

وی با اشاره به اینکه در جای‌جای کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه صدای انفجار به گوش می‌رسد، گفت: ما در این مدت در عربستان، پاکستان، کویت، ترکیه، تونس و حتی فرانسه شاهد انفجارهای تروریستی بودیم که در آن جمعی از مردم کوچه و خیابان جان خود را از دست دادند.

وزیر اطلاعات با بیان این که در جریان عملیات روسیه در برخورد با  تروریست‌ها در سوریه دشمنان ایران تلاش خود را در به چالش کشیدن امنیت ایران مضاعف کردند خاطر نشان کرد: مجموع اینها باعث شد که وزارت اطلاعات در برابر تحرکات جریان‌های تروریستی و حامیان آنها فعال شود و کمیته عالی تکفیری با جلسات فشرده در این وزارتخانه با حضور شخص وزیر قبل از محرم تشکیل شد و به این موضوع توجه کرد.

وی افزود: در این زمینه یک حرکت شیطنت‌آمیز در تلویزیون بی‌بی‌سی صورت گرفت و آن قرائت بیانیه ایمن الظواهری بود که از جریان‌های تروریستی درخواست می‌کرد اسلحه‌های خود را از روبه‌روی هم برگیرند و به‌سمت جمهوری اسلامی ایران نشانه بروند که بعد از بررسی مشخص شد که این بیانیه مربوط به 7 تا 8 ماه پیش است و در آستانه محرم بی‌بی‌سی با اهداف خاصی آن را مجدداً منتشر کرده است.

حجت‌الاسلام علوی با اشاره به دادن هشدارهای لازم به تمام ادارات اطلاعات در استان‌ها لزوم و دقت در برابر اقدامات تروریستی ، گفت: به‌ لطف پروردگار ایام عاشورای امسال مردم عزادار در جای‌جای کشور با امنیت کامل با عنایت امام زمان(عج) و ادعیه زاکیه رهبر عزیز و همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش و نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و بسیج به عزاداری پرداختند و تمام توطئه‌ها خنثی شد.

وی در پایان تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) هوشیاری و اشراف کامل اطلاعاتی خود را حفظ کرده و هرگونه حرکتی را قبل از اینکه جنایتی رخ دهد شناسایی و خنثی خواهند کرد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر