خواص شیرمادر بر نوزاد
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
477 بازدید


در کشور ما اکثر مادران کودکان خود را با شیر خود تغذیه می کنند که این  دوران علاوه بر خاطره انگیزبودن برای مادر موجب سلامت بیشتر کودک نیز خواهد شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ دردورانی شیردهی سختی ها و شیرینی هایش همه در ذهن مادر به خوبی نقش می بندد، مادر و كودك عاشق و نیازمند یكدیگرند و مادر فداكارانه آنچه در روح و جسمش دارد به كودك می بخشد و برای آنكه بتواند با سلامت كامل و خاطره ای خوش این دوران را به پایان برساند ، باید بداند كه چگونه نیازهایش را تامین كند.
پژوهش های انجام شده در 30 سال اخیر نشان داده ، بهترین و كامل ترین غذا برای كودك تا سن 4 تا 6 ماهگی فقط شیر مادر است.
بیش از300 نوع عامل ضد میكروبی در شیرمادر وجود دارد كه مانع بروز بیماری در كودك خواهد شد . از این رو میزان شیوع اسهال در كودكانی شیرخوار با شیر مادر 3 تا 14 بار كمتر از كودكان شیرخوار با شیر خشكی است و به دلیل وجود همین عوامل ضد میكروبی، نوزاد خیلی كمتر به عفونت تنفسی ، عفونت اداری و عفونت گوش میانی مبتلا می شود.
شیرمادر كمتر ایجاد حساسیت می كند و در خانواده هایی كه یكی از اعضاء مبتلا به حساسیت هستند، حتماً باید كودك با شیر مادر تغذیه شود.
كودكی كه شیر مادر می خورد نه زیادی  چاق می شود و نه لاغرمی ماند، چون كلیه نیازهای كودك با شیر مادر تامین خواهد شد.
  یك نكته جالب در مورد شیرمادر این است كه شیری كه كودك  در دقایق اول می مكد، حاوی پروتئین بیشتر و چربی كمتر است و با ادامه شیر خوردن به مرور چربی شیر زیادتر می شود. این مساله باعث می شود كه كودك درزمان لازم احساس سیری كند و مادر باید توجه داشته باشد كه نوزاد را زود از سینه جدا نكند تا كودك با چربی دقایق آخر شیردهی، وزن گیری بهتری داشته باشد.
مكیدن سینه باعث رشد فك و دندانهای كود ك می شود و تماس نزدیك مادر و نوزاد باعث افزایش مهر و محبت بین آنها می شود پس شیرمادر مناسب ترین  و طبیعی ترین روش تغذیه شیر خوار است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر