خودکفایی کشور در تعمیر دکل های حفاری
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
462 بازدید


متخصصان ایرانی با دستیابی به فناوری های جدید به انحصار شرکت های آمریکایی و انگلیسی  درتعمیرات دکل های حفاری دریایی در منطقه خلیج فارس پایان دادند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛عباس رئیسی، مدیرعامل بحر گسترش هرمز بیان کرد: در اوج تحریم های ظالمانه، شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزو ایکو) به عرصه تعمیر دکل های حفاری وارد شد و توانست در این زمینه پیشرفت ها و دستاوردهای قابل توجهی داشته باشد.
وی اضافه کرد: تا دو سال پیش این دانش در انحصارشرکت های آمریکایی و انگلیسی بود به طوری که دکل های حفاری ایرانی نیازمند تعمیر باید به دوبی (امارات) منتقل می شدند. 
رئیسی افزود: با بهره گیری از فناری های روز دنیا در بخش تعمیر دکل های حفاری توسط ایزوایکو، قیمت تمام شده تعمیر دکل حدود 30 درصد از شرکت های مستقر در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس ارزان تر تمام می شود.
وی بیان کرد: در دو سال گذشته تاکنون سه دکل حفاری در شرکت بحرگسترش هرمز (زیرمجموعه شرکت ایزوایکو) تعمیر شده است. 
این مقام مسئول در ایزوایکو گفت: آخرین دکل حفاری تعمیر شده، دکل «مپ دریلر» است که به تازگی از یارد (کارگاه تعمیر) این شرکت خارج شده است.
پیش از این برای اورهال (تعمیرات اساسی) دکل های دریایی، باید آنها به امارات و دبی منتقل و تعمیرات نیز با هزینه بالایی انجام می شد اما با دستیابی متخصصان ایرانی به دانش اورهال دکل ها در داخل کشور، دیگر نیازی به انتقال آنها به امارات وجود ندارد.
اورهال دکل ها در داخل کشور، علاوه بر کاهش هزینه، سبب صرفه جویی در زمان نیز شده و موجب می شود دکل های حفاری، چند هفته زودتر کار خود را از سربگیرند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر