خوشنودی شهروندان تهرانی از اجرای برجام
چهارشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
523 بازدید

براساس یک نظر سنجی اکثر شهروندان تهرانی با شنیدن خبر اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها خوشنود شدند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه به نقل از ایرنا؛اجرای برنامه ی جامع اقدام مشترک (برجام) سرانجام پس از 2 سال مذاکرات فشرده بین ایران وگروه 1+5 و فرو پاشی ساختار تحریم های گذشته در این رابطه، مُهر تاییدی بود بر فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران ؛ مرکز نظرسنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سومین روز این رویداد مهم ( 29 دیماه 1394 خورشیدی ) با هدف ارزیابی بازتاب اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها ، نظرات پایتخت نشینان را در 22 منطقه تهران به روش نمونه گیری تصادفی ساده و به صورت تلفنی جویا شد.
نتایج این نظرسنجی نشان داد؛ این اتفاق، در بین پایتخت نشینان امیدواری مطلوبی را نسبت به وضعیت ایران در آینده ایجاد کرده است به طوری که 35.3درصد پاسخگویان بیان کردند وضعیت ایران بعد از رفع تحریم ها « درخشان تر می شود» و40 درصد اظهار داشتند «وضعیت ایران مطلوب تر خواهد شد ». در این بررسی همچنین 18.2 پاسخگویان معتقدبودند «وضعیت ایران تغییر نمی کند » و تنها 6.4 درصد نیز با نا امیدی اعلام کردند «وضعیت ایران بدتر خواهد شد ». 
پاسخگویان تهرانی با ابراز آگاهی از عناوین تحریم های برداشته شده، از « نقل و انتقال ارز و برداشتن تحریم های بانکی » ، « برداشتن تحریم ها از نفت و گاز » ، « آزاد شدن اموال مسدود و بلوکه شده ایران » ، « رفع تحریم هواپیمایی » به عنوان نمونه تحریم های برداشته شده، نام بردند. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر