دانستنی های سفر با هواپیما
دوشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
537 بازدید


با دانستن نکاتی ساده می توانید در طول سفر با هواپیما دچار مشکل نشده و از این سفر هوایی خود لذت نیز ببرید.
شبکه خبری صدای رسانه این نکات را برایتان مطرح می کند:
اگر برنامه ریزی کرده اید که در طول سفر بخوابید وسایل مورد نیاز را فراهم کنید.یک بالش سفری با خود داشته باشید و از استفاده از بالش های بادی  اجتناب کنید.
برای سرگرمی خود وسایل و تجهیزاتی با خود بیاورید.ممکن است فیلم ها و آهنگ های باب میل شما نباشد. بنابراین سعی کنید آی پد یا وسیله ای با خود داشته باشید که بتوانید از آن برای سرگرم کردن خودتان استفاده کنید.میتوانید از شب قبل برای سفرتان فیلم ها و آهنگ های مورد علاقه تان را روی ای پد شخصیتان ذخیره کنید. کتاب جدیدی که مورد علاقه تان است و وقت خواندن آنرا نداشته اید و یا بازی که میتوانید آنرا داخل هواپیما انجام دهید همه و همه چیزهایی هستند که میتواننند در یک پرواز طولانی و خسته کننده ساعت خوشی را برای شما رقم بزنند.
همیشه یکی دوتا از مجله های جدید رو همراه خود داشته باشید، این مجله ها رو میتونید قبل از پرواز از فرودگاه بردارید.
یک صندلی خوب انتخاب کنبد.حتی در کلاس های پروازی مشابه با قیمت بلیط هواپیما مشابه ، برخی از صندلی ها به مراتب برتر از دیگران می باشد. اگر میخواهید بخوابید سعی کنید صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید و از گرفتن صندکی کنار راهرو و خروجی ها اجتناب کنید.معمولا در سفرهای طولانی رفت و آمد مسافران برای رفتن به توالت و سرویس های بهداشتی زیاد است .بنابراین سعی کنید صندلی خود را تا حد امکان دور از محل رفت و آمد و دور از درهایی که باز و بسته می شوند انتخاب کنید.
با این حال به یاد داشته باشید که اگر نوزاد و یا بچه کوچک دارید صندلی انتهای ردیف را نگیرید چون رفت و آمد برای شما سخت می شود.
در صورت امکان با هواپیما هایی که امکانات (AVOD ) سفر کنید به این ترتیب میتوانید با استفاده از این امکانات از آهنگ ها و فیلم های دلخواه خودتان استفاده کنید. این تجهیزات به شما این امکان را می دهد که با استفاده از مونیتوری که روی پشتی صندلی جلو مقابل شما قرار دارد سرگرمی خوبی داشته باشید.
سعی کنید از هدفون خودتان در هنگام سفر استفاده کنید .چراکه هدفون های هواپیما ها معمولا کیفیت خوبی ندارند.همچنین میتوانید با گرفتن صندلی که از موتور دورتر است از سرو صداهای جانبی که ممکن است مزاحمت ایجاد کند جلوگیری کنید.
سعی کنید ساک سفریتان بسیار کوچک باشد که برای حمل و جابجایی آن دچار دردسر نشوید و بتوانید به راحتی آنرا در جعبه بالای سر و یا زیر صندلی قرار دهید، با این اوصاف دیگر نگرانی بابت ساک ویا دردسری برای جا دادن آن ندارید.
مسواک یا هرچیزی که به شما ما کمک میکند که بعد از این سفر طولانی و قبل از ملاقات دوستان و اقوامتان احساس سرزندگی کنید همراه خود داشته باشید.البته حواستان باشد که مایع و ژل نباشد.
همانطور که میدانید برخی ایرلاین ها از نظر بهداشت و مواد غذایی ضعیف هستند.شما ابتدا میتوانید غذای ایرلاین مورد نظر را بررسی کنید.ممکن است یخواهید برای سلامتی خود از مواد غذایی خود در هواپیما استفاده کنید. یا اینکه بخواهید پیش از سوار شده به هواپیما غذا بخرید.
برخی ایرلاین ها منو آزاد برای سفارش غذا دارند و شما اگر غذای خاصی بخواهید میتوانید با تماس با ایرلاین ها غذای خود را سفارش دهید.برخی ایرلاین ها غذاهایی برای کسانی که گیاه خوار هستند و یا غذاهای حلال میخورند و دیگر غذاهای ویژه ارائه میدهند. در صورتی که میخواهید در طول سفر غذای خاصی میل کنید  2 یا سه روز قبل با ایرلاین مربوطه تماس بگیرید و غذای خود را مشخص کنید. بعلاوه معمولا غذاهای خاص مسافران قبل از بقیه غذاها سرو میشود. اگر از غذای هواپیما مطمئن نیستید میتوانید از فرودگاه هم غذا بگیرید.
 برای خودتان تنقلات تهیه کنید تا در طول پرواز از اونها استفاده کنید.معمولا پروازهای طولانی میل به پروتئین رو زیاد میکنن اما غذاهای هواپیما پروتئین کمی دارند و سرشار از کربوهیدرات ها هستند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر