درآمد زیاد ،عامل گرایش به تکدی گری
چهارشنبه ۰۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
562 بازدید

 رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهرکرج در جلسه هم اندیشی بررسی و پیشگیری از تکدی گری ، درآمدهای زیاد را از عوامل تشویق روی آوردن به پدیده تکدی گری دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ محمد صادق باغستانی در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاهها برگزار شد ضمن بیان این مطلب افزود: استفاده از کودکان در این مسیر آسیب های بعدی و  گسترش زمینه دیگر جرم ها را در بر دارد و علاوه بر آن عامل مهمی در گرایش به بی علاقگی به کار و تلاش را پایه ریزی می کند که رفع این مهم نیازمند ورود دستگاههای مختلف است.
گفت: فرهنگ سازی و آموزش و استفاده از ظرفیت های قانونی قدم نخست در راستای از میان بردن این پدیده ناهنجار است.
وی اظهار کرد:وضعیتی که متکدیان در جامعه ایجاد کرده اند مناسب و شایسته جامعه اسلامی نیست و این موضوع نه تنها موجب آسیب روحی و روانی به شهروندان شده است، بلکه بی توجهی به آن سبب جولان متکدیان حرفه این در این شهر گردیده است.
وی، عنوان کرد: عدم واکنش مناسب به این جریان موجب ایجاد فضایی امن برای متکدیان شده به طوری که از تهران و شهرهای اقماری با اندک فاصله زمانی و هزینه به کرج می آیند و بعد از فعالیت بر می گردند .
عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه به وضعیت پوشش نامناسب برخی از متکدیان اشاره کرد و بیان داشت: وضعیت جسمی و پوشش نامناسب متکدیان سبب آسیب روحی و روانی به شهروندان می شود و امیدواریم با ارائه راهکارهای  مناسب و همفکری، همدلی و حمایت های واقعی با استفاده از ظرفیت های قانونی و فرهنگ سازی مناسب در جهت ریشه کنی این موضوع گام برداریم.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر