درخواست لغو طرح تربیت پرستار در بیمارستان
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
658 بازدید

دانشجویان پرستاری درخواست خود را مبنی بر لغو طرح تربیت پرستار در بیمارستان و بیان عوارض این طرح به ریاست مجلس شورای اسلامی اعلام کردند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، دانشجویان رشته پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،درخواست خود مبنی بر لغو طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها را با امضای طوماری و بیان مشکلات و عوارض این طرح به ریاست مجلس شورای اسلامی اعلام کردند. 
 
به دنبال بخشنامه ابلاغی از سوی وزارت بهداشت مبنی بر تربیت پرستار در بیمارستان‌ها، به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جمعی از دانشجویان فعال صنفی در جلسه‌ای با موضوع بررسی این بخشنامه، نظرات و توضیحات رییس دانشکده و دبیر هیئت بورد پرستاری را خواستار شدند.
 

در این نشست دکتر عباس زاده رئیس دانشکده پرستاری گفت: در این بخشنامه ایراد‌هایی وجود دارد :اول جذب دانشجوی رشته ی پرستاری باید از طریق آزمون سراسری و زیر نظر سازمان سنجش باشد. دوم این بخشنامه شامل چهارده طرح در تحول آموزش پرستاری است و نباید طرح تربیت پرستار در بیمارستان به تنهایی در این بخشنامه ذکر می‌شد و سوم اینکه این بخشنامه از نظر ما امکان اجرایی شدن ندارد.
 

دبیر هیئت بورد پرستاری در رابطه با امکان اجرایی شدن این طرح ادامه داد: در اکثرا کشورهای دنیا بیمارستان محل تربیت پرستار است ولی در اکثر بیمارستان‌های کشور ما بستر، امکانات و استاندارد‌های لازم برای تربیت پرستار وجود ندارد.
 

رییس دانشکده پرستاری همچنین افزود: اعتبار یک رشته به اساتید آن است و همین استاد قوی است که باعث تقویت رشته می‌شود و با توجه به اینکه هم اکنون نیز با کمبود بودجه و اساتید هیئت علمی مواجه هستیم، جامه عمل پوشاندن به این بخشنامه و تأمین اساتید مورد نیاز آن، دور از ذهن به نظر می‌رسد و با وضعیت هیئت علمی موجود این طرح قابل اجرا نیست.
همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده اند امیدواریم که اهمیت پرستار در درجه اول قرار گرفته تا در نظام سلامت کشورمان هر روز شاهد پیشرفت باشیم.

برای حفظ سلامت در جامعه،اهمیت پرستاری در طراز اول قرار دارد ؛ یعنی اگر بهترین پزشکان وجراحان ،کار خودشان را با بیمار به بهترین وجه انجام دهند ،اما از آن بیمار پرستاری نشود به طور غالب ؛کار آن جراح یا پزشک عالی قدر، بی فایده خواهد بود."مقام معظم رهبری"

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر