درگیری عراق با داعش در مرکز الرمادی
شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
474 بازدید


با ورود نیروهای امنیتی از بغداد درگیری میان نیروهای عراقی با گروه تروریستی داعش، در شهر الرمادی بسیار شدت گرفته است.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، روز جمعه پس از آنکه دهها تن از اهالی غیر نظامی الرمادی توانستند از بند داعش که آنان را به عنوان سپر انسانی در جنگ مورد استفاده قرار می داد، رها شده و به مناطق امن انتقال یابند، نیروهای تازه نفس عراقی حمله جدیدی را برای آزاد کردن مرکز الرمادی آغاز کردند. 
به گزارش منابع امنیتی از الانبار، ساختمان های حکومتی که داعش در آنها سنگر گرفته است، عمدتا برای هدف گیری تک تیراندازها سوراخ سوراخ شده و تعداد زیادی نیروی انتحاری داعش در آن پناه گرفته اند. 
فاصله نیروهای عراقی هم اکنون با مراکز و ساختمان های دولتی از 400 تا کمتر از 100 متر است و درگیری های شدیدی در این مناطق جریان دارد. 
داعش عمده این ساختمان ها و مراکز عمومی الرمادی را بطور بی سابقه ای بمب گذاری و تله گذاری کرده است و به همین دلیل کار نیروهای امنیتی عراق در این عملیات بسیار دشوار شده است. 
«احمد البیلاوی» فرمانده یک گردان از نیروهای عشایری الانبار که به همراه نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی وارد الرمادی شده اند، به رسانه های عراقی گفته است که هم اکنون نبرد در منطقه مجتمع های حکومتی به شدت جریان دارد. 
در همین حال جنگنده های عراقی نیز برفضای الرمادی در پرواز هستند و تحرکات داعش را بویژه در مناطق مسکونی این شهر زیر نظر دارند.
عملیات آزادسازی الرمادی که از دو ماه پیش آغاز شده، طی چندین مرحله به آزادسازی مناطق گسترده ای مناطق و بخش های اطراف مرکز استان الانبار انجامیده است و از هفته گذشته ورود نیروهای ارتش عراق به داخل شهر آغاز شده است. 
پیش بینی می شود با ورود نیروهای مهندسی برای خنثی کردن و پاکسازی میدان های مین و بمب های کارگذاشته شده، تا یکی دو روز آینده کار پاکسازی الرمادی بطور کامل پایان یابد.  

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر