دستگیری سارقین در کرج بعد از 13 بار شلیک
یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
501 بازدید

پلیس کرج بعد شناسایی وتعقیب دزدان حرفه ای که مدت زیادی به سرقت های مختلف در استان البرز مشغول بودند با 13 بار شلیک موفق به دستگیری آنان شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ساعت 14 و 30 دقیقه 29 آبان‌ماه سال جاری مأموران کلانتری 22 مهرشهر کرج هنگام گشتزنی در بلوار شهرداری به یک خودرو که سه مرد مرموز سرنشینان آن بودند برخوردند و دیدند آنها در حال دستبرد به خودروهای دیگر هستند.

وقتی مأموران دستور ایست را صادر کردند، دزدان که غافلگیر شده بودند با بی‌اعتنایی به خواسته مأموران سوار بر خودرو پا به فرار گذاشتند و همین کافی بود تا تعقیب و گریزی خطرناک در بزرگراه تهران - کرج رقم بخورد.

دزدان فراری در حالی که توجهی به آژیر اخطار و چراغ گردان پلیس نداشتند، با حرکات مارپیچ و وحشت‌آور با سرعت از کمربندی مهرشهر به سمت بزرگراه کرج - تهران حرکت کردند و مأموران که می‌دیدند دزدان رفتار مخاطره‌آمیزی دارند، در نزدیکی ترمینال شهید کلانتری اقدام به تیراندازی هوایی کردند تا فراری‌ها با شنیدن صدای این شلیک بترسند و توقف کنند اما دزدان باز به سمت بزرگراه حرکت کردند و در جهت مخالف خودروها وارد بزرگراه شدند و در حالی که هر لحظه امکان تصادف فاجعه‌باری وجود داشت، مخالف مسیر اصلی بزرگراه و با سرعت زیاد به حرکت درآمدند و باعث وحشت‌آفرینی و بی‌نظمی در بزرگراه شدند.

رانندگان رهگذر که همزمان با شنیدن صدای آژیر خودروی پلیس و تیراندازی‌های مأموران با خودرویی مواجه می‌شدند که از روبه‌رو به آنها نزدیک می‌شد، به ناچار عکس‌العمل‌های خطرناک داشتند؛ به‌گونه‌ای که نظم این مسیر به هم خورده بود.

مأموران پلیس که خود را در برابر باند مخوفی می‌دیدند، پس از شلیک 13 گلوله و نشانه‌رفتن بدنه و لاستیک‌های خودروی فراری‌ها آنها را به ناچار متوقف کردند و به محاصره درآوردند.

در شاخه دیگر این عملیات، تحقیقات مشخص کرد که دو نوچه مرد زخمی، نادر و عیسی نام دارند و از دزدان حرفه‌ای هستند. این دو تبهکار که پس از یک ساعت تعقیب و گریز خطرناک بازداشت شده بودند، با دستور سرهنگ سیدحقیقی رئیس پلیس کرج تحت بازجویی ابتدایی قرار گرفتند و پذیرفتند که از دزدان داخل خودرو هستند.

نادر گفت: من و همدستانم سوار بر خودرو به پرسه‌زنی در خیابان‌های مهرشهر و نقاط مختلف دست می‌زدیم و با دیدن خودرویی که تجهیزات ایمنی نداشت با روش‌هایی که بلد بودیم به سرقت لوازم با ارزش داخل آن می‌پرداختیم.

عیسی نیز گفت: تاکنون 9 سرقت مشابه داشته‌ایم و آخرین‌بار مأموران پلیس مچ ما را گرفتند و قاسم که زخمی شده است، اصرار داشت فرار کنیم. در زمان تعقیب و گریز خودمان نیز وحشت‌زده بودیم اما چاره‌ای نبود. قاسم می‌خواست هر طوری شده بازداشت نشویم.

در همان صحنه بازداشت 3 مرد فراری مشخص شد که راننده قاسم نام دارد و رئیس باند دزدان خودرو بوده که با اصابت گلوله زخمی شده است. این مرد که ناله می‌کرد، بلافاصله با سررسیدن آمبولانس‌ اورژانس تحت‌الحفظ به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت.

قاسم با اقدام‌های پزشکی از مرگ نجات یافته است و دو عضو باندش نیز برای تحقیقات تخصصی در اختیار پلیس آگاهی کرج قرار گرفتند تا پرده از جرایم احتمالی آنها برداشته شود

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر