دستگیری سارقین و فروشنده های مواد مخدر البرز
پنجشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
589 بازدید


فرمانده انتظامی استان البرز در شورای معتمدین شهرستان ساوجبلاغ از دستگیری 311 سارق و 128 فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر در استان خبر داد .
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ازمرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سرداربخشعلی کامرانی صالح روز چهارشنبه در شورای معتمدین شهرستان ساوجبلاغ، ابراز کرد: منطقه مهدی آباد و ملک آباد و شهرک ابریشم در شهرستان ساوجبلاغ از جمله مناطق جرم خیز استان البرز است که حل مسائل امنیتی آن اخیرا به عنوان یکی از دغدغه های مسئولان این شهرستان و ساکنان این مناطق ، به ویژه پلیس تبدیل شده بود . 
وی اضافه کرد: با وجود اجرای طرح های پاکسازی متعددی در این مناطق ، اما به علت کمبود زیر ساخت های شهری مناسب ، ارزان بودن مسکن در این منطقه ، وجود قریب به 300 تبعه خارجی (مجاز و غیر مجاز) ، وجود واحدهای نیمه کاره مخروبه ،خانه های رها شده ، تنوع قومیتی منطقه که نزاع و درگیری های متعددی را میان ساکنان آن رقم می زند و مهاجرپذیری آن ، نتیجه ای که همان ایجاد امنیت پایدار و رضایت اهالی بود حاصل نشد . 
کامرانی صالح گفت: با توجه به اهمیت ارائه راهکاری اساسی در حل معضل منطقه ،موضوع در شورای تامین استان مطرح و با اجرای جلسات متعددی با فرماندار، شهردار و هیات امنای مناطق ملک آباد و مهدی آباد تصمیمات خوب و اثر بخشی در این رابطه اتخاذ شد. 
وی افزود : با بکارگیری توان نیروهای یگان امداد ،کلانتری ها ، پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس امنیت عمومی و چندین ماه کار اطلاعاتی و حمایت مسئولان و مشارکت اهالی منطقه، نقاط آسیب پذیر شناسایی شدند. 
فرمانده انتظامی البرز یادآور شد: این مناطق از جمله بافت های فرسوده که محل تجمع معتادان و سکونت گاه های بدون صاحب اما مامن امنی برای پاتوق اراذل و اوباش و مواد فروشان شده بود طی چندین عملیات منسجم و ضربتی در قالب اجرای 10 طرح نقطه ای و حجمی پاکسازی شد. 
این مقام انتظامی ابراز داشت: در اجرای این طرح ها 311 سارق که عمدتا سابقه دار بوده و در قالب چندین باند اقدام به سرقت از خانه های ویلایی و باغ ها می کردند دستگیر و 321 فقره اموال مسروقه کشف شد. 
وی دستگیری 128 فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر را که به صورت باندی و خرده فروشی اقدام به فروش مواد می کردند ، جمع آوری 294 معتاد کارتن خواب و تحویل آنها به مراکز مجاز ترک اعتیاد را از دیگر نتایج این طرح برشمرد. 
سردار کامرانی صالح خاطر نشان کرد : از این تعداد معتاد دستگیر شده 100 نفر زن بودند که پس از انتقال به مراکز بازپروری و رها شدن از دام اعتیاد و بدست آوردن سلامتی کامل خود در آینده نزدیک به آغوش گرم خانواده باز خواهند گشت. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر