دعایی که باعث افزایش قدرت بدنی می شود
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
0 نظر
11697 بازدید

امام صادق علیه السلام می فرماید:با نوشتن سوره هود بر روی پوست آهو خداوند قدرت و نیروی فرد را بیشتر می کند .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛سوره مبارکه "هود" یازدهمین سوره قرآن مجید و مکی است. این سوره 123 آیه دارد.

هود(ع)نام پیامبرى است که بر قبیله عاد مبعوث گردیده است. قوم هود در اثر عدم قبول دعوت حضرت هود(ع) و سر آمدن مهلت الهى، دچارعذاب الهى شدند و از بین رفتند.

آیـات ایـن سـوره به روشنى این امر را اثبات مى کند که مسلمانان هرگز نباید به خاطرکـثـرت دشـمـنـان و حـملات شدید آنان میدان را خالى کنند، بلکه باید هر روز بر استقامت خویش بیفزایند.

به همین دلیل در حدیث معروفى مى خوانیم که پیغمبر اکرم (صلى اللّه علیه و آله و سلّم )فرمود: شیبتنى سورة هود؛ سوره هود مرا پیر کرد!

و یـا ایـنـکـه هـنـگـامـى کـه یـارانـش عـرضـه داشـتـند آثار پیرى زودرس در چهره شما اى رسولخدا نمایان شده ، فرمود: شیبتنى هود و الواقعة؛ سوره هود و واقعه مرا پیر کرد! و در بـعـضـى از روایـات سـوره مـرسلات و عم یتسائلون و تکویر و غیر آن نیز اضافه شده است .

از ابـن عـبـاس در تـفـسـیـر ایـن حـدیـث چـنـیـن نـقـل شـده کـه: مـانـزل عـلى رسـول الله (صـلى اللّه عـلیه و آله و سلّم ) آیة کان اشد علیه و لا اشق من آیةفـاسـتـقم کما امرت و من تاب معک؛ هیچ آیه اى بر پیغمبر (صلى اللّه علیه و آله و سلّم ) شـدیـدتـر و دشـوارتـر از آیـه اسـتـقـم کما امرت و من تاب معک ... (استقامت کن آنچنان که دستور یافته اى و همچنین کسانى که با تو هستند) نبود.

فضیلت سوره :           

روایت از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم: «هرکه سوره هود را قرائت کند ده برابر تعداد کسانی که به حضرت نوح ایمان آورده اند یا تکذیبش کرده اند و نیز به تعداد موافقان و مخالفان حضرت هود، صالح، شعیب، لوط، ابراهیم و موسی به او پاداش داده خواهد شد و چنین کسی در رستاخیز سعادتمند خواهد بود

امام باقر علیه السلام فرموده اند: «هر که این سوره را در هر جمعه قرائت نماید، خداوند در روز قیامت در زمره پیامبران مبعوث خواهد شد و گناهانش به او شناسانده نخواهد شد

آثار و برکات سوره

1) افزایش نیروی بدنی

نقل از امام صادق علیه السلام: «هرکس این سوره را بر پوست آهو بنویسد و آن را همراه خود داشته باشد خداوند به او نیرو و یاری عنایت می کند و اگر صد مرد با او مبارزه کند خداوند ایشان را یاری کرده و پیروزشان می کند و هر کس او را می بیند می ترسد

2) برای جلوگیری از خطرات دریایی

برای حفظ کشتی از خطرات دریایی آیه 41 این سوره را بر لوحی نوشته و بر جلوی کشتی نصب کنند.

3) برآورده شدن حاجات

جهت هر حاجتی سوره هود را 13 بار بخواند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر