دعایی که باعث افزایش قدرت بدنی می شود
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
0 نظر
70 بازدید

امام صادق علیه السلام می فرماید:با نوشتن سوره هود بر روی پوست آهو خداوند قدرت و نیروی فرد را بیشتر می کند .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛سوره مبارکه "هود" یازدهمین سوره قرآن مجید و مکی است. این سوره 123 آیه دارد.

هود(ع)نام پیامبرى است که بر قبیله عاد مبعوث گردیده است. قوم هود در اثر عدم قبول دعوت حضرت هود(ع) و سر آمدن مهلت الهى، دچارعذاب الهى شدند و از بین رفتند.

آیـات ایـن سـوره به روشنى این امر را اثبات مى کند که مسلمانان هرگز نباید به خاطرکـثـرت دشـمـنـان و حـملات شدید آنان میدان را خالى کنند، بلکه باید هر روز بر استقامت خویش بیفزایند.

به همین دلیل در حدیث معروفى مى خوانیم که پیغمبر اکرم (صلى اللّه علیه و آله و سلّم )فرمود: شیبتنى سورة هود؛ سوره هود مرا پیر کرد!

و یـا ایـنـکـه هـنـگـامـى کـه یـارانـش عـرضـه داشـتـند آثار پیرى زودرس در چهره شما اى رسولخدا نمایان شده ، فرمود: شیبتنى هود و الواقعة؛ سوره هود و واقعه مرا پیر کرد! و در بـعـضـى از روایـات سـوره مـرسلات و عم یتسائلون و تکویر و غیر آن نیز اضافه شده است .

از ابـن عـبـاس در تـفـسـیـر ایـن حـدیـث چـنـیـن نـقـل شـده کـه: مـانـزل عـلى رسـول الله (صـلى اللّه عـلیه و آله و سلّم ) آیة کان اشد علیه و لا اشق من آیةفـاسـتـقم کما امرت و من تاب معک؛ هیچ آیه اى بر پیغمبر (صلى اللّه علیه و آله و سلّم ) شـدیـدتـر و دشـوارتـر از آیـه اسـتـقـم کما امرت و من تاب معک ... (استقامت کن آنچنان که دستور یافته اى و همچنین کسانى که با تو هستند) نبود.

فضیلت سوره :           

روایت از نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم: «هرکه سوره هود را قرائت کند ده برابر تعداد کسانی که به حضرت نوح ایمان آورده اند یا تکذیبش کرده اند و نیز به تعداد موافقان و مخالفان حضرت هود، صالح، شعیب، لوط، ابراهیم و موسی به او پاداش داده خواهد شد و چنین کسی در رستاخیز سعادتمند خواهد بود

امام باقر علیه السلام فرموده اند: «هر که این سوره را در هر جمعه قرائت نماید، خداوند در روز قیامت در زمره پیامبران مبعوث خواهد شد و گناهانش به او شناسانده نخواهد شد

آثار و برکات سوره

1) افزایش نیروی بدنی

نقل از امام صادق علیه السلام: «هرکس این سوره را بر پوست آهو بنویسد و آن را همراه خود داشته باشد خداوند به او نیرو و یاری عنایت می کند و اگر صد مرد با او مبارزه کند خداوند ایشان را یاری کرده و پیروزشان می کند و هر کس او را می بیند می ترسد

2) برای جلوگیری از خطرات دریایی

برای حفظ کشتی از خطرات دریایی آیه 41 این سوره را بر لوحی نوشته و بر جلوی کشتی نصب کنند.

3) برآورده شدن حاجات

جهت هر حاجتی سوره هود را 13 بار بخواند.

پربیننده ترین و آخرین اخبار حوادث روز ایران و جهان
آخرین اخبار ایران وجهان
اخبارسیاسی بدون سانسور در صدای رسانه
سایت خبری تحلیلی
اقتصادی
فرهنگ وهنر
نسل جدید رسانه جوانان ایرانی
تنها صدای حرفه ای می ماند
صدای رسانه ملی
صدای بهترینها
صدای رسانه
شبکه خبری صدای رسانه
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر