دوبرابرشدن نیروهای داعشی درعراق وسوریه
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
436 بازدید

از سال گذشته  ورود نیروهای داعشی در کشورهای عراق و سوریه دو برابر شده و حداقل 27 هزار نیروی جدید برای جنگ در کنار داعش  و دیگر گروه های تروریستی در این دو کشور سازماندهی شده است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، "گروه سوفان" که به عنوان یک سازمان چند ملیتی به دولت‌ها مشاوره اطلاعاتی می‌دهد، اعلام کرد: با وجود حملات هوایی علیه مواضع داعش، شمار جنگجویان خارجی در عراق و سوریه نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

در این گزارش آمده است، کشورهای دیگر در سراسر جهان برای کند کردن روند پیوستن خارجی‌ها به گروه‌های تروریستی مانند داعش در عراق و سوریه تاثیر بسیار کمی داشته اند.

به نوشته گزارش منتشر شده از سوی این سازمان چند ملیتی در نیویورک، پدیده حضور نیروهای خارجی در عراق و سوریه کاملا جهانی است.

داعش بر خلاف دیگر گروه‌های تروریستی مانند القاعده که اکنون کاملا معمولی و حتی قدیمی به نظر می‌رسند، موفق بوده و برای یارگیری ده‌ها هزار نفر انرژی مصرف و تلاش کرده است.

به نوشته "گروه سوفان" در کل نزدیک به 27 هزار تا 31 هزار نفر خارجی از 86 کشور به عراق و سوریه سفر کرده‌اند که این رقم در ژوئن 2014 نزدیک به 12 هزار نفر بوده است.

بیشترین نیروی خارجی که به عراق و سوریه سفر کرده‌اند از خاورمیانه و شمال آفریقا بوده که نزدیک به 8 هزار نفر می رسند.

همچنین نزدیک به 5 هزار نفر از اروپا و 4 هزار و 700 نفر نیز از جمهوری‌های جماهیر شوروی سابق برای پیوستن به داعش و دیگر گروه های تروریستی رفته‌اند.

هم چنین براساس آمار ارائه شده از سوی گروه سوفان، نزدیک به 20 تا 30 درصد از مبارزان خارجی به کشورهای خود بازگشته‌اند که چالش‌های بزرگی را برای آژانس‌های امنیت داخلی کشورها ایجاد کرده‌اند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر