دیدارهای وزیر امور خارجه ایران درنیویورک
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
337 بازدید


وزیر خارجه کشورمان در نخستین روز از اقامت خود در نیویورک پیرامون حل بحران سوریه  با دبیرکل سازمان ملل و وزرای خارجه کشورهای چین و آلمان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛محمد جواد ظریف وزیرخارجه کشورمان درنخستین روزاقامت خود درنیویورک علاوه بر دبیرکل سازمان ملل وقائم مقام او با وزرای خارجه کشورهای چین وآلمان نیز دیدار وبا آن ها پیرامون مسائل مربوط به بحران سوریه وتروریسم ویافتن راه های ممکن برای مقابله با آن به گفتگو پرداخت.
 ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روزگذشته درپی دیدار با یان الیاسون قائم مقام دبیر کل سازمان ملل با فرانک اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان و سپس با ونگ یی وزیر خارجه جمهوری چین نیز گفت وگو کرد.
گرچه ازجزییات این دیدارکه یک روز قبل ازاجلاس صلح سوریه درنیویورک برگزار شد اطلاعی دردست نیست اما به گفته ظریف درگفت وگو با خبرنگاران داخلی محور اصلی این گفت و گوها بحران سوریه وتلاش های دیپلماتیک به منظور حل این بحران بوده است.
ظریف همان طوریکه دربدو ورود به نیویورک درگفت وگو با خبرنگاران احتمال داده بود که دراین سفربا جان کری وزیرخارجه آمریکا نیز دیداری داشته باشد بعد از ظهر جمعه در مقر سازمان ملل با وی نیز دیدار کرد .
موضوع گفت و گوهای این دیداربه گفته وزیرخارجه کشورمان اجرای برجام وبحث وگفت وگو پیرامون چالش های مربوط به آن بوده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر