رایزنی های سودمند ایران برای روسیه
شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
465 بازدید

مسکو رایزنی های اخیر ایران و روسیه در عرصه حقوق بشر را بسیار سودمند و با ارزش برای این کشور  دانست.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، وزارت خارجه روسیه امروز  در بیانیه ای خاطرنشان کرده است: روز 21 ماه دسامبر جاری دور دوم رایزنی مقامهای وزارت خارجه ایران و روسیه در عرصه دفاع از حقوق بشر در تهران انجام گرفت. در این نشست دوجانبه، طیف وسیعی از موضوعات و مسایل بین المللی مربوط به حقوق بشر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در بیانیه آمده است: دو طرف به مطابقت رویکردها در بسیاری از موضوعات و مسایل کشوری اشاره و بر ضرورت توجه به فرهنگ ها و سنت ها و مذاهب و سایر ویژگی ها و خصوصیات کشورها در بررسی مسایل مربوط به دفاع از حقوق بشر تاکید کردند.

در این نشست همچنین بر اهمیت توسعه همکاری ها و گفت و گوها در عرصه حقوق بشر در چارچوب سازمان ها و گروه های بین المللی و منطقه ای و در قالب دوجانبه تاکید شد.

طرف های ایرانی و روس از سیاسی شدن مسایل مربوط به حقوق بشر در دستور کار سازمان ملل و تلاش برای استفاده از این مسایل برای مداخله در امور داخلی کشورها ابراز نگرانی کردند.

وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه خود رایزنی با طرف ایرانی را صریح و سودمند عنوان کرد که در شرایط خوب و توام با اعتماد متقابل انجام گرفت.

کشورهای غربی و به ویژه آمریکا از مسایل مربوط به حقوق بشر برای اهداف سودجویانه و مقاصد سیاسی خود سوء استفاده می کنند و این مسایل را به عنوان ابزاری برای انتقاد و فشار بر کشورهای مخالف سیاست های خود در عرصه بین المللی بکار می گیرند.

ایران و روسیه بارها از این رویکرد غرب به ویژه مداخله جویی های در امور داخلی کشورهای دیگر با استفاده از مسایل حقوق بشر انتقاد کرده و ازجمله گزارش های سالانه حقوق بشر آمریکا را دور از واقعیت خوانده که در آن مسایل موجود در کشورهای دیگر بزرگنمایی اما در باره مشکلات و مسایل آمریکا و متحدانش در عرصه های حقوق بشر با توجه به وجود تبعیض های قومی و نژادی سکوت می شود. 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر