رسیدگی به فساد درفوتبال ایران
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
586 بازدید

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار امروز قرار است گزارش فساد در فوتبال در صحن علنی مجلس قرائت شود، موضوعی که البته متن آن روز گذشته در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از مشرق، بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار امروز قرار است گزارش فساد در فوتبال در صحن علنی مجلس قرائت شود، موضوعی که البته متن آن روز گذشته در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت که البته به گفته خیلی‌ها رسانه‌ای کردن این موضوع کار درستی نبوده است.

اما نکته‌ای که در این بین قدری جالب به نظر می‌رسد این است که تقریبا تمام مفادی که از دید کمیسیون اصل 90 مجلس مصداق فساد قرار گرفته است، همه از آن با خبر بودند و مسائلی که قرار است امروز در صحن علنی مجلس قرائت شود چیز جدیدی نیست. در موارد فساد در فوتبال مسائلی مثل تبانی، نقص در اساسنامه فدراسیون فوتبال، تخلف در قرعه کشی‌هایی که برای بازی‌ها انجام می‌شود، بدهی‌های مالیاتی بازیکنان، ضعف وزارت ورزش و جوانان بابت عدم رسیدگی به تخلفات مدیران فوتبال و البته فساد در بعضی از رسانه‌ها اشاره شده است که هیچ کدام از آنها چیز تازه‌ای نیست. البته این که کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی روی موارد فساد در فوتبال تحقیق کرده است کار بسیار خوبی است ولی به نظر می‌رسد کار اصلی از  امروز آغاز خواهد شد و باید دید مجلس و قوه قضائیه چه راهکاری برای مجازات متخلفان خواهد داشت. سال‌ها است که موضوع فساد در فوتبال در مجامع ورزشی مطرح می‌شد اما در این مدت فسادها کمتر که نشده هیچ، بیشتر هم شده است.

روز گذشته رسایی، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اعلام کرد که پرونده 18 نفر از متخلفین در اختیار دستگاه‌های قضایی قرار گرفته است تا با آنها برخورد لازم انجام شود که این موضوع دو سوال را در ذهن به وجود می آورد. یکی اینکه آیا فاسدان فوتبال تنها 18 نفر هستند و سوال دوم اینکه دقیقا چه برخوردی قرار است با افرادی بشود که باعث رواج فساد در فوتبال شده‌اند؟ عدم برخود با این گونه فسادها باعث شده تا متخلفان با خیالی راحت به روند پراشتباه خود ادامه دهند و مرجعی برای برخورد با آنها وجود نداشته باشد. امید است که پس از سال‌هایی این گزارش رسانه‌ای شده فضایی برای برخورد با آن وجود داشته باشد.

مجلس و قوه قضائیه به همراه نهادی ذی‌صلاح باید از امروز با هماهنگی و دقت بالایی موضوع فساد در فوتبال را رسیدگی کنند و فکر نکنند که با ارائه یک گزارش کار تمام شده است. لزوم برخورد با این ناهنجاری‌ها مطالبه عموم مردم است که امیدواریم به سرانجام برسد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر