رفتار احساسی تشدید کننده معضل تکدی گری
پنجشنبه ۰۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
514 بازدید

 معاون خدمات شهری شهرداری کرج در جلسه شناسایی وظایف محوله هر دستگاه خدمت رسان جهت جمع آوری متکدیان ،آموزش رفتار مردم به دور از احساس را مهمترین راه برخورد با متکدیان دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، حسن مدیر روستا معاون خدمات شهری شهرداری کرج در این جلسه اظهار داشت:  پدیده متکدیان یک معضل اجتماعی است که علت شکل گیری و گسترش آن باید بررسی شود.
مدیر روستا با بیان این مطلب که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از سه هزار و 400 متکدی جمع آوری شده است، گفت: این اقدام تاثیری در کاهش متکدیان ندارد و به محض خروج از دست مراجع قضایی به شهر بازگشته و فعالیت می کنند. لذا لازم است مردم با آگاهی و آموزش و به دور از برخورد احساسی شرایط نا مناسبی را جهت حضور متکدیان در سطح شهر فراهم کنند.
این مسئول ابراز کرد: شهروندان باید دستگاه های اجرایی مربوطه را در خصوص جمع آوری متکدیان یاری و از هر گونه برخورد احساسی دوری کنند زیرا اکثر این قشر در وضعیت مالی خوبی به سر می برند و نیازمند نیستند.
معاون خدمات شهری شهرداری کرج در ادامه سخنان خود اظهار داشت: 80 درصد از متکدیان کرج بومی نیستند و باید تصمیمات درستی گرفته شود تا این معضل اجتماعی ریشه کن شود.
وی ادامه داد: متکدیان غیر بومی در شهر توسط یک باند شبکه ای مدیریت می شوند که شبانه از شهر خارج شده و روزانه به نقاط مختلف شهر پخش می شوند؛ رفع این معضل نیازمند ارائه راهکار و تصمیمات قابل اجرا توسط دستگاه های ذیربط می باشد.
 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر