رفع آلودگی هوا با گسترش حمل و نقل عمومی
شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
477 بازدید

 نائب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج ایجاد نظم و  گسترش حمل و نقل عمومی را از مهمترین مراحل کاهش آلودگی هوای کرج عنوان کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛مریم قهرمانی نائب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج در این خصوص اظهار داشت: رویکرد مدیریت شهری در سال جاری طرح جامع حمل و نقل عمومی به صورت خودرو محور می باشد که با توجه به معضل آلودگی ضرورت دارد این رویکرد به انسان محور تغییر کند.

وی تاکید کرد: شورای شهر باید در بررسی بودجه سال 95 با گسترش خدمات اتوبوسرانی در شهر موجبات کاهش ترافیک و آلودگی در شهر را فراهم کند و این مهم مستلزم همکاری شهروندان با مدیریت شهری است.

قهرمانی احداث خط مترو در داخل شهر را از موارد کاهش شاخص آلودگی هوا عنوان کرد و افزود: این مهم باعث می شود شهروندان در وارونگی های هوا و وجود ذرات معلق در هوا آسیب کمتری ببینند و کمتر دچار بیماری های تنفسی شوند.

این عضو شورا استفاده از روشهای مقطعی در کاهش آلودگی هوا را بیهوده دانست و افزود: باید با اختصاص بیشترین بودجه به تامین زیرساخت های حمل و نقل عمومی پرداخت.

وی افزایش مراکز معاینه خودرو به صورت رایگان را نیز ضروی دانست و گفت: اگر خودرو ها دارای معاینه فنی باشند سلامت شهری تامین می شود و از سوی دیگر حذف خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و  نقل عمومی کمک شایانی به کاهش آلودگی می کند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر