روان درمانی نوجوانان بهتراز دارو درمانی است!
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵
0 نظر
201 بازدید

افسردگی در مورد نوجوانان، بیشتر از آنکه روابط اجتماعی و خانوادگی و نیز وضعیت تحصیلی آنها را تحت‌تاثیر قرار دهد، تصویری که آنها از آینده خود ساخته اند را مختل خواهد کرد

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ ایان گودیر، استاد دپارتمان روان‌پزشکی دانشگاه کمبریج انگلستان، گوید: «افسردگی ممکن است به‌طور جدی زندگی افراد را مختل کند و اگر بتوانیم افسردگی را در مراحل ابتدایی‌تر ردیابی کرده و تشخیص دهیم، خطر تبدیل‌شدن آن به افسردگی شدید را کاهش می‌دهیم.»طبق بررسی متون این مطالعه، درمان‌های روان‌شناسی در ۷۰ درصد از نوجوانان مبتلا به افسردگی در کوتاه‌مدت موثرند؛ اما مشخص نیست که این بیماران در درازمدت هم از این درمان‌ها فایده‌ای خواهند برد یا نه.

 در این مطالعه، ۴۶۵ نوجوان در انگلستان که برای آنها تشخیص افسردگی گذاشته شده بود، تحت بررسی قرار گرفتند. شرکت‌کنندگان به‌طور تصادفی یکی از ۳ درمان زیر را دریافت کردند:

1) درمان شناختی-رفتاری (متمرکز بر تغییر طرز فکر افراد)

۲) درمان‌های کوتاه‌مدت سایکوآنالیز (متمرکز بر موضوعاتی نظیر خواب‌ها، رویاها، خاطرات و ضمیر ناخودآگاه)

۳) یک مداخله سایکوسوشیال کوتاه‌مدت (متمرکز بر استراتژی‌هایی نظیر تشویق در مورد فعالیت‌های لذت‌بخش برای فرد و پرهیز از تنهایی).

محققان دریافتند که ۷۰ درصد از نوجوانان بدون در نظر گرفتن نوع درمان انتخاب شده، به بهبود قابل‌توجهی دست یافتند. در نوجوانانی که از درمان سود بردند، علائم افسردگی به میزان ۵۰ درصد طی سال بعدی کاهش یافتند.

پیتر فوناگی، یکی دیگر از محققان این مطالعه می‌گوید: «این نتایج بسیار امیدوارکننده‌اند و نشان می‌دهند که حداقل دوسوم نوجوانان از این درمان‌های روان‌شناسی سود می‌برند. البته درصدی از نوجوانان باقی می‌مانند که نیاز به مداخله درمانی دیگری دارند.»

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر