روز دانشجو یاد آور روحیه ضد استبدادی و استعماری
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
738 بازدید

روز دانشجو یادآور روحیه ضد استبدادی و ضد استعماری جامعه دانشجویی ایران می باشد و 16 آذر سال 1332 یکی از نقاط عطف در تاریخ آزادی خواهی ملت ایران است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،دکتر بهروز میرزاده  رییس دانشگاه آزاد اسلامی البرز  به مناسبت بزرگداشت شانزدهم آذرماه ، روز دانشجو و گرامی داشت شهدای این واقعه پیامی را صادر کرد 

در پیام دکتر میرزاده آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّهُمْ فِتْیَةٌ آمَنُوا بِرَبِّهِمْ وَ زِدْناهُمْ هُدیً(سوره کهف آیه 13)

16 آذر سال 1332 یکی از نقاط عطف در تاریخ آزادی خواهی و ضد استبدادی و ضد استعماری ملت ایران است و در آن سال برای اولین بار گارد شاهنشاهی وارد دانشگاه تهران شد و سه جوان دانشجو قربانی نیکسون معاون وقت ریاست جمهوری آمریکا شدند؛ اما خون همین عزیزان باعث عدم ثبات رژیم شاهنشاهی شد و با رهبری امام راحل و تشدید مبارزات ملت ایران 25 سال بعد با پیروزی انقلاب اسلامی استبداد فرو ریخت.

امروز دانشجویان ایران جوانانی هستند که به خدایشان ایمان و خود مظهر هدایت سایر جوانان وپیشگام هدایت و روشنی بخش بصیرت مردم هستند.

روز دانشجو یادآور روحیه ضد استبدادی و ضد استعماری جامعه دانشجویی ایران است، جامعه ما با داشتن 4.6 میلیون دانشجو دارای توان بالقوه ای از شور و نشاط ضد استبدادی و ضد استعماری است .

 این دانشجویان علاوه بر اینکه نیروی پیشران توسعه علمی ایران هستند مثل بنیانی مرصوص و سدی آهنین مدافع کشور از آفات داخلی و خارجی و امید آینده کشور و ذخیره و گنجینه ارزشمند فردای ایران هستند، روز دانشجو بر همه دانشجویان و دانشگاهیان مبارک باد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر