روش های ساده برای بهتر زندگی کردن
شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
496 بازدید


بهتر زندگی کردن یکی از دغدغه های مشترکی بین همه انسان هاست که راه حل های آن بین همه مشترک نیست و هر کس تلاش می کند با روش خود زندگی اش را بهتر کند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ در این گزارش برای شما از راه و روش هایی خواهیم گفت می تواند کمک حالتان در بهبود وضعیت زندگی باشد و لذت بردن از زندگی مهارتی اکتسابی است که ما در این گزارش به بخشی از روش های شناخته شده آن می پردازیم.

 پررنگ کردن جنبه های منفی، راهی برای مقابله با وسوسه ها

وسوسه احساساتی است که به فرد دست می دهد و بهترین راه برای خلاص شدن از شر وسوسه ها این است که ابعاد و جنبه های منفی آن را برای خود اغزاق آمیز جلوه دهید و با ساختن کوه از کاه بتوانید خود را متقاعد کنید که باید از این وسوسه دست بکشید.

خداحافظی کردن با تجربه های خوب در اوج
در ورزش همیشه به ورزشکاران توصیه می شود که در اوج از میادین ورزشی کنار بروند تا خاطرشان همیشه برای هوادارانشان عزیر بماند. حالا حکایت تجربه های خوب هم همین است. تکرار، آفت تجربه خوب است و اگر زیادی اصرار بر تکرار تجربه های خوب داشته باشید، لذت آن را برای خود کمرنگ می کنید و به تدریج از بین می برید
پس اگر می خواهید طعم شیرین تجربه های خوب را همواره حس کنید، در اوج با آنها خداحافظی کنید.

چرت زدن، تنها ده دقیقه
چرت زدن در طول روز برای بسیاری از مردم کاری لذت بخش و انرژی آور است .
تنها 10 دقیقه چرت زدن می تواند در بهبود وضعیت زمان خواب، خواب آلودگی ذهنی، خستگی، قدرت، و عملکرد شناختی موثر و مفید باشد.

دوستی پیشه کردن با تکنولوژی و به ویژه اینترنت
اگر از آن دست افرادی هستید که اینترنت بهترین دوست شماست، چندان نگران نباشید، تازه باید خوشحال هم باشید، چرا که عصر امروز، عصر ارتباطات است و اینترنت پادشاه این روزها اقلیم ارتباطات است.
زیاده روی مسلما مثل هر کاری در استفاده از اینترنت هم درست نیست، اما دانستن و سردر آوردن از آن در این روزگار از جمله کلیدهای داشتن زندگی بهتر است.

انتخاب الگوی ایده آل، راه انجام کارها به شکل مطلوب
خیلی از مردم هستند که فکر می کنند، عرضه انجام کاری را ندارند و به عبارتی خود را دست و پا چلفتی می دانند، حال آنکه اوضاع شاید به بدی که آنها فکر می کنند، نباشد.
راه رفع این حس نه چندان خوشایند، انتخاب الگویی مناسب برای انجام هر کاری است، سعی کنید به ویژه برای انجام کارهای مهم از بهترین ها در آن عرصه الگوبرداری کنید؛ این کار هم اعتماد به نفس شما را بالا می برد و هم سرعت کار را افزایش می دهد.
 
    قناعت، راه کم خوردن و کاهش هزینه ها
قناعت کنید؛ گفتن البته ساده است و عمل کردنش به همان اندازه سخت! اما قناعت به ویژه در خوردن و هزینه ها میانبر بسیار خوبی برای داشتن زندگی بهتر است.
خواهشی که از شما دارم این است که قناعت را با کم خوردن و کم هزینه کردن اشتباه نگیرید؛ به اندازه خوردن و به جا خرج کردن می باشد.

بلند بلند فکر کردن، چاره قوی شدن تحلیل ها
بلند فکر کردن برای خیلی ها آرامش بخش است و می تواند تحلیل و درک بهتری از اوضاع پیرامون یا موضوع مدنظر به فرد بدهد، البته این نوع تفکر دردسرها و معضلات خاص خود را دارد. 

مصرف کم و به میزان مشخص از کافئین
کافئین را زیاد مصرف نکنید و هر بار هم که می خواهید مصرف کنید، میزان مشخصی از آن را برای خود در نظر بگیرید.
مصرف بیش از اندازه کافئین بر عملکرد شناختی شما اثر منفی می گذارد و برایتان دردسر درست می کند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر