روغن های مضر آشپزی را بشناسید
شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
620 بازدید

متخصصان تغذیه و سلامت معتقدند بعضی از روغن ها به دلیل آزاد شدن مواد شیمیایی سمی برای آشپزی مناسب نیستند و موجب بروز سرطان و انواع بیماریها می شوند .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه : متخصصان انگلیسی توصیه می‌کنند که روغن زیتون،‌ نارگیل و کره برای آشپزی مناسب‌ترند در حالی که حرارت دادن روغن‌ ذرت، آفتابگردان، و روغن دانه سویا به تولید میزان زیادی از مواد شیمیایی به نام «آلدئید» منجر می‌شود که با بروز بیماری‌هایی همچون سرطان، بیماری قلبی و زوال عقل مرتبط است.

مطالعات انجام گرفته نشان می‌دهد که مقدار آلدئید در ماهی و سیب زمینی سرخ شده در این روغن‌های گیاهی 100 تا 200 برابر بیشتر از استاندارد روزانه تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت است. در مقایسه، حرارت دادن کره و روغن زیتون سطح کمتری از آلدئید را تولید می‌کند. همچنین پایین‌ترین سطح تولید این ترکیب شیمیایی مضر به روغن نارگیل اختصاص دارد.

نگرانی‌ها در مورد ترکیب‌های سمی موجود در روغن‌های حرارت دیده نیز در مطالعات دیگری که توسط متخصصان دانشگاه آکسفورد انجام گرفته بر این مطلب تاکید دارد که اسیدهای چرب در روغن‌های گیاهی در بروز دیگر مشکلات جسمی نیز نقش دارند.

کارشناسان تغذیه تاکید دارند؛ روغن‌های گیاهی سرشار از اسیدهای امگا 6 هستند ، که به کاهش اسیدهای چرب امگا 3 در مغز کمک می‌کند. در صورتی که میزان زیادی از روغن ذرت یا آفتابگردان مصرف کنیم، مغز امگا 6 بالایی را جذب کرده که فاکتور موثر در بروز مشکلات جسمی و روانی به حساب می‌آید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر