روند سریع پروژه های نیمه تمام عمرانی
چهارشنبه ۲۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
483 بازدید

عضو کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج از تسریع اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی کرج با تزریق اعتبار به این طرح ها از محل تسهیلات بانکی خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛مهندس حجت الله غلامرضایی عضو کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج در این خصوص ابراز کرد: به دلیل برقراری تحریم های اقتصادی و ایجاد رکود شدید در صنعت ساختمان سازی، شهرداریهای کشور در تحقق بودجه سالانه با مشکل و دغدغه مواجه شده اند که شهرداری کرج نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با مشکلات درآمدی دست و پنجه نرم می کند.
وی با بیان اینکه بسیاری از طرح های عمرانی و خدماتی در سراسر کشور به دلیل عدم تزریق نقدینگی مورد نیاز به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده اند، افزود: بودجه اساس فعالیت های شهری است و اگر روند جذب درآمدهای پیش بینی شده با وقفه و خلل همراه گردد، قطعا این نقصان به عملکردها در حوزه های عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی، زیرساختی و... نیز آسیب هایی را وارد خواهد ساخت  و در نتیجه روند آبادانی شهر به کُندی پیش می رود.
غلامرضایی تاکید کرد: در همین راستا و به منظور جلوگیری از آسیب پذیری پروژه های در دست اقدام از مشکلات درآمدی، نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر به این راهکار اساسی دست یافتند که تکمیل طرح های اولویت دار از محل دریافت تسهیلات بانکی صورت پذیرد و در نتیجه، پروژه ها نه تنها دچار رکود نشده اند، بلکه پیش از موعد تکمیل شده و تقدیم شهروندان شریف می شوند.
وی با اشاره به بهره برداری از دهها طرح و پروژه عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی و... طی سه سال اخیر به ارزش ریالی صدها میلیارد تومان، آن را محصول تدبیراندیشی و ریل گذاری صحیح نمایندگان مردم دانست و اضافه کرد: مدیریت شهری با حرکت در مسیر تحقق مبانی و سیاست های اقتصادی مقاومتی و با در پیش گرفتن کاهش هزینه های جاری و پرهیز از هرگونه اسراف ، موفق به مدیریت نظام هزینه و درآمد گردیده است و به منظور جبران کسری بودجه ناچار به دریافت تسهیلات بانکی شده ایم.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر