روند نزولی طلا ادامه دارد
پنجشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
591 بازدید

در روزهای نخست 2016 میلادی قیمت طلا با افزایش نسبی روبرو شده ولی تحلیلگر ارشد او سی بی سی بانک پیش بینی کرد که قیمت طلا تا پایان امسال با کاهش بیشتری همراه می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، بارناباس گان تحلیلگر برجسته او سی بی سی بانک تاکید کرد:قیمت طلا در روزهای نخست 2016 میلادی تحت تاثیر نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادیچین و تنش های سیاسی با افزایش روبرو شد ولی به نظر می رسد قیمت این فلز زرد تا پایان امسال با کاهش بیشتری همراه خواهد شد.

بر اساس این گزارش وی افزود: به نظر من قیمت طلا در سال 2015 میلادی نه تنها تحت تاثیر انتظارات افزایش نرخ بهره فدرال آمریکا با کاهش روبرو شد بلکه افت تقاضا در بازارهای مهم به خصوص چین و هند نیز تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلاداشته است. طلا در شرایط کنونی تنها یک مسیر خواهد داشت: روند نزولی.

قیمت طلاکه در روزهای گذشته به بیش از 1100 دلار رسیده بود بار دیگر با کاهش نسبی همراه شده و به کمتر از 1085 دلار رسیده است.

وی در ادامه گفت: سرمایه گذاران بین المللی باید برای سرمایه گذاری در بازار طلا در بلند مدت به وضعیت اقتصادی جهان توجه بیشتری داشته باشند. این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا نیز امسال بار دیگرنرخ بهره را افزایش دهد که این مساله موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلاخواهد شد.

بارناباس گان اظهار داشت: ما همچنان معتقدیم که فدرال رزرو آمریکا امسال نیز حداقل 3 بارنرخ بهره را افزایش خواهد داد و تا پایان امسال نرخ بهره به 1.25 درصد خواهد رسید. به نظر من قیمت هراونس طلا تا پایان امسال به 950 دلار خواهد رسید. البته در صورت بدتر شدن اوضاع اقتصادی جهان و رشد تقاضا، احتمال افزایش قیمت طلا  تا 1200 دلار نیز وجود دارد.

وی گفت: گرچه چشم اندازقیمت طلادر سال 2016 میلادی نیز نزولی خواهد بود ولی رشد تقاضای فیزیکی می تواند مانع از کاهش شدید قیمت طلا شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر