رونمایی از اطلس فرهنگی و اجتماعی کرج
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
514 بازدید


معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج از رونمایی اطلس فرهنگی و اجتماعی کلانشهر کرج ، خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛سید علی اکبر میر وکیلی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج در حاشیه آیین رونمایی از این اطلس ابراز کرد:در این اطلس کاربری های فرهنگی و اجتماعی کلانشهر کرج مورد بررسی و معرفی قرار گرفته است. 
وی بیان داشت: تجزیه و تحلیل نیازهای فرهنگی و اجتماعی کرج از مزیت های این اطلس است که با کار کارشناسی در مدت یک سال و نیم به صورت سامانه الکترونیکی تدوین و آماده سازی شده است. 
وی بیان داشت: یکی از نیازهای هر شهر شناخت مناطق مختلف آن به لحاظ بافت جمعیتی، سنی، میزان تحصیلات، وضعیت اشتغال و ازدواج است که ارتباط مستقیم با فرهنگ مردم در این مناطق دارند. 
میروکیلی گفت: طلاق و اعتیاد از جمله معضلاتی هستند که با استفاد از این اطلس باید در مناطق مختلف کرج ریشه های آنها شناسایی و آسیب شناسی شود.
وی بیان داشت:با راه اندازی سامانه اطلاع رسانی اطلس فرهنگی اجتماعی می توان وضعیت اجتماعی هر منطقه را تحلیل و بررسی کرد. 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج گفت:نیازهای اجتماعی را باید بسنجیم و نسبت به تحکیم بنیان خانواده، موضوع فرزند پروری و آنچه جوانان باید قبل از ازدواج بدانند بی تفاوت نباشیم. 
این مسئول گفت: امسال با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج از 470 مورد طلاق توافقی در کرج پیشگیری شد. 
وی بیان داشت: برای فرهنگسازی باید فرهنگسراها را فعال کنیم و در حوزه آموزش هایی که منجر به اشتغال می شود نیاز به تلاش بیشتری است. 
وی گفت: به عنوان مثال در حوزه شهرسازی و تغییرات مکان های فرهنگی و غیره امکان به روز رسانی قابلیت ها وجود دارد. 
میروکیلی افزود: این سامانه ابزار و کمک حال مدیریت شهری در برنامه ریزی فرهنگی است و در حوزه شهرسازی عمرانی خدمات شهری و سایر معاونت ها مدیریت شهری را سرویس دهی کند و حوزه های نیروی انتظامی راهنمایی و رانندگی و نقطه گذاری حوادث که اطلاعات آن به درد مجموعه می خورد . 
وی بیان داشت: در برخی مکان های شهر کرج بیشترین حوادث رخ می دهد که باید علل حوادث تحلیل و بررسی و آسیب شناسی شود. 
وی افزود: تلاش براین است که اطلاعات مربوط به تمام دستگاه های اجرایی برای برنامه ریزی جامعه فرهنگی و اجتماعی جمع آوری شود. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر