رونمایی از پروژه دولت همراه البرز
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
592 بازدید


پروژه دولت همراه در استان البرز با حضور مسئولان این استان و معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در نهاد ریاست جمهوری رونمایی شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛جلسه رونمایی از پروژه دولت همراه در استان البرز با حضور مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، سیدحمید طهائی استاندار البرز، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری و جمعی از مدیران استانی در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
در این جلسه که در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، مرتضی بانک در خصوص لزوم ایجاد و توسعه زیرساخت دولت همراه و استفاده از سامانه های میزبانی شده بر بستر آن توضیحاتی ارائه کرد. 
بانک افزود: ارائه این خدمات توانسته روز به روز نقش برجسته تری در ارائه خدمات دولت، هوشمند سازی اداری و تعاملات دستگاه ها ایفا کند که در نهایت می تواند موجبات رضایتمندی مردم و تحقق حاکمیت و دولت دانا را فراهم آورد. 
استاندار البرز نیز در این جلسه با تشکر از مجموعه نهاد ریاست جمهوری، شرکت خدمات ارتباطی اپراتور پیشگام و نیز شرکت مخابرات استان تهران، در خصوص توسعه زیر ساخت های ارتباطی استان البرز، اظهار داشت: پروژه دولت همراه، گامی موثر در ارائه خدمات دولتی و عمومی به صورت سریع و آسان با هدف ارتقاء عدالت اجتماعی و افزایش رضایتمندی شهروندان با بهره مندی اثربخش از فناوری های همراه است. 
سید مجید صدری، مدیر عامل شرکت خدمات ارتباطی اپراتور پیشگام ضمن تشکر از برگزاری این نشست، اظهار داشت: رویکرد این اپراتور ، مشارکت موثر در ایجاد و توسعه دولت همراه با استفاده از همه ظرفیت های موجود ارتباطی کشور است. 
صدری افزود: پروژه دولت همراه برای نهاد ریاست جمهوری در بستر پرسرعت نسل 4 تلفن همراه رایتل به اتمام رسیده و فاز پایلوت این پروژه برای استان البرز، بعنوان استان پیشرو در این پروژه در حال انجام است که رونمایی آزمایشی از آن در همین جلسه انجام شد.
در پایان این جلسه، تفاهم نامه همکاری های فناوری اطلاعات و ارتباطات بین نهاد ریاست جمهوری و استانداری البرز به امضاء طرفین رسید.
دولت همراه، مدل تکامل یافته دولت الکترونیک و پیش نیاز دولت هوشمند است که در آن از فناوری تلفن همراه و پایانه های هوشمند به عنوان بستری به منظور ارائه خدمات دولتی و عمومی استفاده می شود. چشم انداز دولت همراه، تسریع و تسهیل در ارائه خدمات دولتی و عمومی با هدف ارتقاء عدالت اجتماعی و افزایش رضایت شهروندان از طریق فراگیرسازی دسترسی به خدمات با بهره گیری اثر بخش از فناوری تلفن همراه است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر