زائران بلاتکلیف در مرز مهران
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
557 بازدید

طی بررسی های صورت گرفته بیشترین تجمعی که موجب  تعلل و کند شدن وعبور کردن زائران  درمرز مهران شده ، حضور زائران بدون ویزا است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ در حالی که از روز گذشته هشدارهایی برای محدود شدن مرز مهران داده شد، برخی از زائران بدون توجه به این هشدارها به این مرز مراجعه کرده‌اند.

 بر اساس اظهارات برخی از زائران، ازدحام بیش از حد جمعیت در نقطه صفر مرزی مهران و کمبود امکانات در این نقطه اعتراضات زائرانی که هنوز موفق نشده‌اند از این مرز عبور کنند را در پی داشته است.

مسئولان ایرانی بارها درباره ممنوعیت سفر به عراق بدون ویزا هشدار داده‌اند ، نماینده سازمان حج و زیارت عراق نیز از دستگیری برخی از زائران بدون ویزا در عراق خبر داده بود.

به اظهار یکی از زائران : از هفت صبح تاکنون در ترافیک سنگین مرز مهران مانده‌ایم. تا چشم کار می‌کند ماشین دیده می شود ، بارندگی شدید است و بسیاری از زائران از ماشین خود پیاده شدند و بی هدف در مسیری حرکت می کنند، هیچ چادر هلال احمر یا ماشین راهنمایی و رانندگی وجود ندارد، با استانداری و نیروی انتظامی هم تماس گرفتیم و پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردیم ،لذا  با توجه به اینکه  ما پیش بینی  های لازم را  زمینه ی تهیه ی تغذیه  نکرده بودیم به همین دلیل  مجبوریم از ماشین های دیگر کمی آب یا غذا بگیریم ، و بنا به عدم وجود تابلوهای راهنایی و رانندگی زائرین جهت ورود به مرز مهران دچار مشکلات عدیده ای شده اند و این شرایط واقعا بحرانی است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر