زدودن قوانین زائد از تارو پود اقتصادی
سه شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
411 بازدید

زدودن قوانین و مقررات اضافی از تاروپود اقتصاد از مهم‌ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و کوچک‌کردن دولت و از طرفی بزرگ‌شدن بخش خصوصی از دیگر عوامل مهم محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران در اجلاس فعالان اقتصاد غیردولتی که صبح امروز با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد، گفت: بعد از برجام وظیفه اصلی به عهده بخش خصوصی است و در این راستا باید به برجامی داخلی نیز دست یابیم.

وی زدودن قوانین و مقررات اضافی از تاروپود اقتصاد را از مهم‌ترین مواردی دانست که باید مورد توجه قرار بگیرد و تاکید کرد: کوچک‌کردن دولت و از طرفی بزرگ‌شدن بخش خصوصی از دیگر عوامل مهم محسوب می‌شود.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش خصوصی تا کجا می‌تواند بزرگ شود؟ و امیدواریم این اتفاق هرچه سریع‌تر رخ دهد.

کاشفی به فساد در سیستم‌های اقتصادی اشاره کرد و افزود: اگر فساد در سیستمی باشد کم‌کم به همه بخش‌ها سرایت کرده و مشکلاتی را موجب می‌شود، بنابراین مبارزه با فساد از مهم‌ترین مواردی است که باید قابل توجه قرار گیرد.

وی در عین حال به موضوع رقابت‌سازی و ایجاد رقابت سالم در فضای اقتصادی تاکید کرد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران همچنین با اشاره به پیش‌نویس برنامه ششم گفت: این پیش‌نویس امیدوارکننده بود، اما متاسفانه اخبار نشان می‌دهد خیلی از شاه‌بیت‌های برنامه حذف و یا تعدیل می‌شود که باید بررسی‌های لازم در این زمینه صورت گیرد.

کاشفی همچنین در رابطه با بودجه سال 1395 ادامه داد: دغدغه بخش خصوصی در رابطه با ارقامی است که در زمینه‌ وصول مالیات در این بودجه دیده شده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر