زهرا نعمتی برترین ورزشکار ماه نوامبر جهان
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
680 بازدید


بانوی کماندار تیم ملی جانبازان و معلولان ایران به عنوان برترین ورزشکار ماه نوامبر 2015 از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک معرفی شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ با پایان یافتن مهلت نظر سنجی وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک، زهرا نعمتی با کسب بیش از 4 هزار رای به عنوان بهترین ورزشکار ماه نوامبر معرفی شد.
این نظر سنجی از هفته گذشته بر روی وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک قرار گرفت و نام نعمتی در کنار 5 ورزشکار دیگر برای کسب عنوان بهترین ورزشکار ماه نوامبر به چشم می خورد.
نعمتی توانست در این نظر سنجی، 84 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و پس از او ورزشکاری از آلمان با 331 رای در جایگاه دوم و نماینده اوکراین با 193 رای در جایگاه سوم این لیست قرار دارند.
عملکرد چشم گیر نعمتی در رقابت های قهرمانی تیر و کمان آسیا که منجر به کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک 2016 ریو شد، نام وی را در این لیست قرار داد.
زهرا نعمتی در بازی های پارالمپیک 2012 لندن نیز با کسب مدال طلای در ریکرو انفرادی نام خود را به عنوان نخستین و تنها زن تاریخ ورزش ایران که موفق به کسب مدال طلا در سطح المپیک و پارالیمپیک شد، جاودانه کرد.
پیش از این و در ادوار مختلف این نظر سنجی، ورزشکاران دیگری از ایران نیز به عنوان برترین دست یافته اند. سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی، ملی پوشان تیم وزنه برداری موفق به کسب عنوان برترین ورزشکاران شده اند. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر