زیباترین دریاچه جادویی
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
0 نظر
100 بازدید

کانادا دومین کشور بزرگ جهان و مستقر در شمال قاره آمریکا است. این کشور برای خارجی‌ها بیشتر به سبب وجود موقعیت‌های اقتصادی و تحصیلی و مهاجرتی مناسب مورد توجه است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ آبراهام یک دریاچه مصنوعی واقع در نزدیکی ایالت «آلبرتا» کاناداست که هر زمستان آب آن یخ می‌زند و یک پوشش یخی، سطح آن را می‌پوشاند و زیر این سطح، ستون‌های سفیدی ایجاد می‌شود که متشکل از حباب‌های یخ زده‌ای است که از عمق به سطح گسترش یافته است.

دریاچه آبراهام یکی از زیباترین مناظر را در زمستان دارد. این دریاچه در زمستان به دریاچه حباب‌ها شناخته می‌شود چرا که با یخ بستن سطح آب دیگر راهی برای خروج گازهایی که گیاهان کف دریاچه ایجاد می‌کنند نیست و آن‌ها قبل از رسیدن به سطح آب یخ می‌زنند و همین باعث شده است که سطح زیرین این دریاچه تماما از حباب‌های یخ زده پر شده باشد.

دریاچه آبراهام قدیمی‌ترین و همچنین عمیق‌ترین دریاچه دنیا است. محققان سن آن را ۲۵ میلیون سال و همچنین عمقش را نیز به ۷۴۴ متر تخمین می‌زنند.

این پدیده عجیب و طبیعی یک مکان جادویی را به وجود آورده و بسیاری از گردشگران را جذب خود کرده است؛ اما این مجسمه‌های طبیعی با این که جذاب هستند بسیار خطرناک و قابل اشتعال نیز هستند.

در واقع این لوله‌ها از گاز متان اعماق آب پر شده‌اند که از تجزیه مواد آلی مانند بقایای گیاهان یا جسد حیوانات ساطع شده به وجود آمده است و با حفر کردن یکی از این ستون‌ها و روشن کردن کبریت، شعله از درون آن بیرون می‌زند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر