زیره عاملی برای چربی سوزی
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
512 بازدید

با مصرف زیره می توانید به طور طبیعی چربی و سطح کلسترول ناسالم بدن را کاهش دهید و به تناسب اندام ایده آل برسید.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،زیره ادویه فوق‌العاده‌ای است و احتمالا در کابینت آشپزخانه شما هم پیدا می‌شود. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ایران صورت گرفته زیره تا حد بسیار زیادی چربی‌های بدن را می‌سوزاند. محققان این دانشگاه می‌گویند که مواد شیمیایی موجود در این ادویه از جذب کلتسرول در بدن جلوگیری کرده و میزان سوخت و ساز را افزایش می‌دهد.

با انجام آزمایشی که در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ایران صورت گرفته دو گروه از زنان را مورد بررسی قرار داند. به هر دو گروه به مدت سه ماه رژیم غذایی داده شد. از یک گروه از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا ضمن رعایت رژیم غذایی روزانه ۳ گرم زیره نیز مصرف کنند. نتایج به دست آمده نشان داد گروهی که در این مدت زیره مصرف کرده بودند به طور میانگین ۴۵۳ گرم بیشتر از گروه مقابلشان وزن کم کرده بودند. به علاوه میزان کلسترول آنها نیز تا ۱۰ رقم کاهش یافته بود.

حالا چگونه زیره را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم:

۱- قبل از سرخ کردن سبزیجات مقداری زیره روی آن بپاشید. طعم زیره با سبزیجاتی مانند هویج، گل کلم، سیب‌زمینی شیرین و کدو بسیار هماهنگ است.

۲- میان وعده‌ای سالم به همراه زیره تهیه کنید. نخود را پخته، آبکش کرده و خشک کنید. سپس مقداری روغن به همراه زیره به آن اضافه کنیم با مقداری چاشنی آن را مخلوط کرده و تا حد برشته شدن آن را سرخ کنید و از خوردن یک میان وعده بسیار سالم لذت ببرید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر