ساخت مدرسه با کاغذهای باطله
شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
517 بازدید

هنرستان دخترانه ای در نیشابور درحال ساخت است که از محل جمع آوری و فروش کاغذهای باطله مدارس و شهروندان نیشابوری تامین بودجه می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛سید مصطفی آذر کیش  مدیرکل دفتر کار دانش وزارت آموزش و پرورش از آغاز احداث اولین مدرسه زیست محیطی با عنوان هنرستان کاغذی در راستای حفاظت از محیط زیست خبر داد و گفت: این اقدام در حقیقت نهضت و اراده ملی به منظور نگهداری از محیط زیست است.
 آذرکیش روز شنبه اظهار داشت: این مدرسه که به هنرستان دخترانه اختصاص داده شده است در زمینی به مساحت دو هزار و 500 متر مربع که به همت یک خیر اهدا شده، در نیشابور ساخته خواهد شد.
وی افزود: برآورد اولیه برای احداث این هنرستان حدود 10 میلیارد ریال است که از محل جمع آوری و فروش کاغذهای باطله مدارس و دیگر شهروندان نیشابوری تامین می شود.
مدیر کل دفتر کار دانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با انجام یک کار پژوهشی مشخص شده که حدود هشت درصد زباله های یک شهر را کاغذ تشکیل می دهد که این رقم بر اساس برآوردهای صورت گرفته در نیشابور به 16 تن می رسد که می توان از محل فروش این کاغذهای باطله برای احداث اولین مدرسه کاغذی بهره گرفت.
آذرکیش یادآورشد: احداث این مدرسه در راستای انعقاد تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان محیط زیست در بهمن سال 92 کلید خورده و در نظر است رشته های متناسب با محیط زیست در این مدرسه پس از تصویب شورای عالی آموزش و پرورش، تدریس شود.
وی به ویژگی های این مدرسه کاغذی اشاره کرد و گفت: استفاده از انرژی پاک، بهره گیری از الگوی زیست محیطی و فضای سبز، ساخت تجهیزات از محل بازیافت ها و استفاده از معماری ایرانی - اسلامی از جمله امتیازات این هنرستان به شمار می رود.
مدیر کل دفتر کار دانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این وزارتخانه از گسترش احداث مدارس کاغذی در نقاط مختلف کشور استقبال می کند، خاطرنشان کرد: در این میان مراقب هستیم تا توسعه این مدارس متناسب با نیاز بازار کار باشد.
آذرکیش با بیان اینکه این اراده در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد که در حوزه های مختلف به بحث حفاظت از محیط زیست بپردازد، افزود: از جمله فعالیت های این وزارتخانه در راستای این هدف، آموزش هنر آموزان در قالب درس ایمنی و بهداشت در سراسر کشور و نظام آراستگی کارگاهی و آموزشی بوده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر