بانکی مون خواستار لغو احکام اعدام در عربستان شد
سه شنبه ۱۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
535 بازدید


دبیر کل سازمان ملل با صدور بیانیه ای مراتب نگرانی و ناخرسندی خود را نسبت به اعدام دسته جمعی در عربستان سعودی اعلام کرد .
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛بان کی مون دبیر کل سازمان ملل شب گذشته  با صدور بیانیه ای اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه و کنشگر حقوق بشر عربستان سعودی را که در 15 اکتبر سال 2014 به مرگ محکوم شده بود، مایه نگرانی و ناخرسندی عمیق خود خواند.
صدور حکم اعدام شیخ نمر که طی دهه ها از پیشروان اعتراض و مبارزه با تبعیض و بی عدالتی در کشور عربستان سعودی بود پیش از این نیز نگرانی های شدیدی را در مسئولین سازمان ملل برانگیخته بود .
اجرای حکم اعدام در مورد این روحانی برجسته در روز شنبه این هفته موجب اعتراضات و تظاهرات گسترده ای در کشور های مسلمان جهان شد.
در بیانیه دبیر کل سازمان ملل با اشاره به این که وی پیش از این نیز درخصوص نادرست بودن حکم دادگاه های این کشور در مورد شیخ نمر با مسئولان ریاض گفت و گو کرده بود، از دولت سعودی خواسته شده است تا حکم اعدام همه محکومین را لغو کنند.
بان کی مون همچنین در این بیانیه خواستار خویشتنداری مردم منطقه در واکنش به اعدام این روحانی بزرگ شده و خواستار تلاش رهبران کشور های منطقه برای جلوگیری از شدت گرفتن تنش ها شده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر