سامانه موشکی S300 تحویل ایران می شود
دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
481 بازدید

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ مهدی سنایی طی سخنانی با اشاره به موضوع قرارداد تحویل سامانه موشکی اس 300 به ایران گفت: در این مسئله که روسیه در برخی مقاطع تحت‌ تاثیر غرب تصمیم‌ هایی گرفته است که در ذهنیت جامعه ایرانی نسبت به روس‌ها تاثیرگذار بوده است، شکی وجود ندارد، اما این اتفاق‌ها در شرایطی رخ داده بود که قطعنامه ١٩٢٩ در مورد ایران تصویب شده و فضای روانی بین‌المللی علیه ایران تحریک شده بود.

سفیر ایران درروسیه افزود: علاوه بر این در روسیه هم رئیس ‌جمهوری متمایل به غرب روی کار بوده است و قرارداد اس 300 را لغو کرد.

وی ادامه داد: اکنون رویکرد روسیه در این خصوص اصلاح‌شده و قرارداد جدیدی منعقد شده و روند تحویل دادن اس 300 به ایران هم به جریان افتاده است.

سنایی تصریح کرد: در مورد نیروگاه بوشهر هم نمی‌توانیم صرفا روس‌ها را مقصر بدانیم. نیروگاه بوشهر را آلمانی‌ها و ژاپنی‌ها نیمه ‌کاره رها کرده بودند و رژیم صدام حسین هم این نیروگاه را بمباران کرده بود و این‌گونه نبود که ما در یک مناقصه بین‌المللی بوشهر را مطرح کردیم و از میان 20 کشور، روسیه انتخاب شده باشد و در آن زمان روسیه تنها گزینه ما بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تاخیرهایی هم در احداث نیروگاه بوشهر صورت گرفت که مانند بسیاری از پروژه‌های داخلی است که با تاخیر اجرا می‌شود و بخش دیگری از این تاخیر هم می‌تواند به دلیل تعلل تکنیسین‌های روس باشد. بخش دیگر این تاخیر هم به دلیل کارشکنی تحریم‌ها بوده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر