ساوجبلاغ قطب تولید توت فرنگی گلخانه ای
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
543 بازدید

استفاده از روش‌های علمی روز دنیا و برگزاری کلاس‌های مدرسه در مزرعه موجب تولید کیفی و مطلوب محصول توت فرنگی در شهرستان ساوجبلاغ شده است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، محرم‌علی اسدزاده اظهار داشت: این شهرستان با تولید 2500 تن توت فرنگی رتبه نخست تولید  این میوه را در خارج از فصل در کشور از آن خود کرده است.

وی گفت: در 41 هکتار از گلخانه‌های این شهرستان 107 واحد فعال هستند که عمده تولیدات آنان محصول توت فرنگی است که مصرف زمستانه داخل کشور را تأمین می‌کنند.

اسدزاده افزود: گلخانه‌های توت فرنگی در ساوجبلاغ برای 1200 نفر شغل مستقیم و برای 2500 نفر شغل غیر مستقیم ایجاد کرده است.

وی گفت: بیشترین تولید توت فرنگی‌های ما در گلخانه‌های شهر جدید هشتگرد است که نیاز به حمایت جدی از این تولیدکنندگان و تامین آب برای آنان است که با استقرار مسکن مهر مشکل آب برای تولید دو چندان شده است.

اسدزاده افزود: وی استفاده از حشرات مفید برای کاهش آفات‌ها را در گلخانه‌های ساوجبلاغ یکی از روش‌های مدرن در تولید محصول سالم نام برد.

مدیر جهاد کشاورزی ساوجبلاغ افزود: با توجه به اقلیم ویژه آب و هوایی شهرستان و وجود دانش فنی و کشت توت فرنگی برای اولین بار در محیط بسته در کشور از سال 70 در ساوجبلاغ صدها علاقمند به این رشته توانسته‌اند علاوه بر کسب تجربه ارقام جدید، مقاوم، مجلسی و در نهایت بازار پسند را تولید و روانه بازار کنند.

مدیر جهادکشاورزی ساوجبلاغ  میزان تولید در واحد سطح گلخانه‌های شهرستان در مقایسه با تولید در فضای آزاد قطب‌های تولید توت فرنگی کشور را حدود ٤برابر اعلام کرد و افزود: این در حالی است که مصرف آب در تولید محصول توت فرنگی برابر یک چهارم محیط فضای آزاد است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر