سایت های کاریابی نامعتبر در ایران
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
521 بازدید


اتباع بیگانه با ثبت نام در برخی سایت‌ها بدون استعلام یا داشتن مجوز به صرف واریز کردن پول اجازه کار می‌گیرند در حالی که این کار، شغل‌های زیادی را در کشور نابود می‌کند .
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ غلامرضا عباسی رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور معتقد است: بسیاری از اتباع بیگانه در کشور با ثبت‌نام در سایت‌های کاریابی و واریز مبلغی پول، شغلی در اختیار گرفته و به راحتی مشغول کار می‌شوند.
غلامرضا عباسی اظهار کرد: در حال حاضر چهار میلیون تبعه بیگانه در کشور زندگی می‌کنند که به راحتی بازارهای کار کشور را در اختیار گرفته‌اند و اخیرا نیز ملزم به داشتن بیمه نامه حوادث شده‌اند.
وی افزود: در حالی که برای اشتغالزایی در کشور تلاش زیادی می‌شود اما بسیاری از شغل‌های خود را به راحتی در اختیار اتباع بیگانه قرار می‌دهیم به نحوی که برای ایجاد یک شغل در کشور حداقل به 100 میلیون تومان نیاز است اما اتباع بیگانه با پرداخت 150 هزار تومان یک شغل پیدا می‌کنند و به راحتی سرکار می‌روند.
به اعتقاد رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، اتباع بیگانه با ثبت نام در برخی سایت‌ها بدون استعلام یا داشتن مجوز به صرف واریز کردن پول اجازه کار می‌گیرند در حالی که این کار، شغل‌های زیادی را در کشور نابود می‌کند و بیکاران را سر کار نمی‌برد.
وی در عین حال با اشاره به قراردادی بودن 90 درصد کارگران کشور درباره ضمانت کارفرمایان در قبال وام خرید کالای کارگران، گفت: متاسفانه بنگاه‌ها حاضر نیستند کارگران را برای گرفتن کارت اعتباری 10 میلیون تومانی تضمین کنند چون بیشتر کارگران قراردادی هستند لذا قشر آسیب‌پذیر و محروم که از نظر مالی ناتوانند عملا نمی‌توانند از این وام استفاده کنند.
عباسی از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی خواست تا برای بهره‌مندی کارگران از وام خرید کالا به همفکری مشترک برسند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر