سخنگوی وزارت خارجه: ایران در یمن هیچ دخالتی ندارد
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶
0 نظر
58 بازدید

ایران در یمن هیچ دخالتی ندارد ما نه تنها امکان ارسال هیچ سلاحی نداریم بلکه کمک های انسان دوستانه راهم نمی توانیم به یمن ارسال کنیم

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ قاسمی سخنگوی وزارت خارجه درپاسخ به سوال مبنی بر اینکه برخی رسانه های داخلی مواضعی در خصوص حمله موشکی یمن به عربستان داشتند که سر وصدای زیادی در جهان ایجاد کرد. برای جلوگیری از نتایج چنین موضع گیریهای رسانه ای وزارت خارجه چه تمهیداتی داشته است؟ گفت: این رسانه ها سخن و موضع شخصی خود را بر اساس نوع وابستگی هایشان مطرح می کنند. اما آنچه مسلم است این فضا سازی ها راه به جایی نمی برد.

وی ادامه داد: ایران در یمن هیچ دخالتی ندارد ما نه تنها امکان ارسال هیچ سلاحی نداریم بلکه کمک های انسان دوستانه راهم نمی توانیم به یمن ارسال کنیم. شاید  آنچه وجود دارد سلاح هایی است که از قبل در پادگان های یمن وجود داشته است و یمنی ها توانستند برای نجات خود آنها را تکامل ببخشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: هر نوع ارتباط با یمن را تکذیب می کنیم و هر نوع تهمت یا موضعگیری علیه نظام ایران در قالب همان فشارهای سیاسی و در نهایت جنگ روانی است که اندک معاندین منطقه در تلاشند تا از این طریق بر جنگ و تجاوزی که به یمن داشتند سرپوش بگذارند و اتفاقات و ناهنجاری هایی که به عنوان جنایت بشری اتفاق افتاده است را به حاشیه ببرند هر چند که به این جنایت روز به روز توسط مجامع بین المللی و حقوق بشری توجه بیشتری می شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر