سرمایه گذاری پرتغالی ها در ایران
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
626 بازدید

50 سرمایه گذار پرتغالی در پی توافق کشورهای 5+1 با ایران به دنبال از سر گیری روابط اقتصادی و سرمایه گذاری در کشورمان می باشند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ پائولونونس  ((آلمیدا)) رئیس اتاق بازرگانی پرتغال  با اشاره به فرصت‌های فراهم شده در پی توافق کشورهای 1+5 با ایران و همچنین سابقه قدیمی روابط پرتغال و ایران گفت: طی سال‌های اخیر تراز تجاری دو کشور در سطح بسیار پایینی بوده است اما با توافق حاصل شده فرصت‌های بزرگی برای از سرگیری روابط اقتصادی میان دو کشور و سرمایه گذاری به وجود آمده است.
 
آلمیدا همچنین درباره بخش‌های اقتصادی که امکان سرمایه‌گذاری در ایران را دارند، گفت: بخش کشاورزی و مواد غذایی، توریسم، معدن و همچنین زغال سنگ از جمله بخش‌هایی هستند که قابلیت سرمایه گذاری را دارند.
 
وی در رابطه با امکان سرمایه‌گذاری مشترک در ایران نیز اظهار کرد: هیات پرتغالی که شامل 50 شرکت در بخش‌های مختلف اقتصادی است،‌در صورت سرمایه گذاری موفق و سودآور تراز تجاری و روابط اقتصادی آینده پرتغال با ایران را افزایش خواهند داد.
 
آلمیدا همچنین افزود: اتاق بازرگانی پرتغال تمام تلاش خود را برای از سرگیری روابط اقتصادی و بهبود آن می‌کند تا بتواند با نمایش فرصت‌های بزرگ ایران به دیگر شرکت‌های اقتصادی در پرتغال، میزان تجارت و سرمایه گذاری را افزایش دهد.
 
رییس اتاق بازرگانی پرتغال از هیات حاضر در جلسه برای شرکت در نمایشگاه کشاورزی و غذایی پرتغال در ماه فوریه که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود، دعوت و ابراز امیدواری کرد که با حضور هیات ایرانی در نمایشگاه کشاورزی و مواد غذایی پرتغال، فرصت‌های بیشتری برای بالا بردن سطح تراز تجاری و سرمایه‌گذاری دو کشور فراهم شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر