سرویس دهی به زائرین در بازگشت از کربلا
چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
516 بازدید

سازمان اوقاف از برپا بودن موکب های خدمت رسان و اطعام و اسکان مسافران از سوی این سازمان 3 تا 5 روز بعد از اربعین خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این‌که «موکب‌های سازمان اوقاف 3 تا 5 روز پس از اربعین آماده خدمت‌رسانی به زائران است» گفت: اطعام و اسکان زائران اربعین در مسیر بازگشت به‌صورت ویژه از سوی اوقاف پیگیری می‌شود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در همایش سراسری معاونین و مدیران کل ستادی و مدیران کل اوقاف استان‌ها با اشاره به اقدامات پیش بینی شده برای خدمت رسانی به زائران اربعین اظهار کرد: استان‌های  میزبان و استان‌هایی که به عنوان معین و کمک رسان انتخاب شده‌اند، هماهنگی‌های لازم را با یکدیگر به منظور هم‌افزایی و تسریع در ارائه خدمات انجام دهند.

وی تاکید کرد: ضروری است، هماهنگی لازم با دستگاه‌های مرتبط و همچنین با خیرین، مردم، هیات امنای بقاع متبرکه و متولیان موقوفات برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و نذورات صورت گیرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این‌که «عمده مشکل و نیاز زائران اربعین پس از اربعین و در مسیر بازگشت است» افزود: به جهت غیرفعال شدن موکب‌های مردم عراق پس از اربعین در مسیر بازگشت زائران با مشکلاتی مواجه می‌شوند که ضروری است موکب‌های ایجاد شده از سوی اوقاف آمادگی لازم را برای ارائه خدمات در مسیر بازگشت داشته باشند و با ذخیره سازی موادغذایی، اطعام زائران را در مسیر بازگشت به نحو مطلوبی انجام دهند.

وی با اشاره به این‌که «اطعام زائران در مسیر برگشت و همچنین اسکان در مرز در دستور کار سازمان اوقاف است» گفت: لازم است دبیرخانه‌ای دائمی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در سازمان اوقاف ایجاد شود تا در طول سال برای ارائه  خدمات به زائران برنامه‌ریزی کند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر